Жители и гости на столичния квартал Челопечене посрещнаха копието на Чудотворната икона на Пресвета Богородица от Бачковския манастир. Поводът за идването на иконата в квартала е, че се навършват 16 години от експлозиите във военното поделение в Челопечене през 2008 г.
С литийно шествие, водено от Тивериополския епископ Тихом, Чудотворната икона на Пресвета Богородица беше занесена и поставена в храм "Възкресение Христово" в квартал Челопечене.
"Надявам се Света Богородица да продължава да закриля квартал Челопечене. Жителите на този квартал са осъзнали защитата, която са получили".
"За нас е огромна чест да дойде тази икона. Това е едно от най-големите благословения, които човек може да изпита през живота си. Не само защото тя е чудотворна, а защото Божията майка е закрилница на всички жени.
"Последните години преживяхме доста неща - имахме бомби зад нас, имахме наводнения".
Това посочиха участници в шествието.
В деня на експлозията в Челопечене трите чудотворни икони на "Света Богородица" от Троянския, Рилския и Бачковския манастир пристигат в София.
"Когато духовник говори за чудо се намират винаги хора, които да кажат, че са естествени дела. Но когато човек премисли, не може да има толкова много съвпадения и толкова много случайности", заяви епископ Тихом на въпрос дали е имало чудо, че при експлозиите тогава не е имало жертви.
Иконата на Пресвета Богородица ще остане в храма на квартал Челопечене до неделя, 2-ри юни.
Многохиляден протест с искане за справедливост за жертвите от Кочани се проведе на централния площад "Македония" в Скопие. Слоганът на протеста е "Системата е следващата", предава БГНЕС. Протест в Скопие иска наказание за виновните за трагедията в Кочани 59 души, повечето младежи, бяха погубени в ранните часове на 16 март при пожара в..
За първи път в България деца разговаряха на живо с астронавт от Международната космическа станция (МКС). Инициативи до момента предлагаха среща на децата, но със записани въпроси и отговори. От най- възрастния астронавт – 69 годишния Дон Петит - децата научиха, че МКС мирише все едно е машина, че астронавтите спят, като ние на Земята, само че не в..
Две българки, за които се твърди, че са били част от руска шпионска мрежа, управлявана от Обединеното кралство, но действаща основно в Европа, бяха посочени тази вечер в материал на Би Би Си. Това са Цветелина Генчева и Цветанка Дончева, за която се съобщава, че е във Виена. Трима от обвинените българи във Великобритания в шпионаж за Русия бяха..
България ще участва в иновациите в европейската отбрана с проект за подводна технология за защита на военните водолази. В страната ни ще има и суперкомпютър - част от т. нар. фабрики за изкуствен интелект. Това съобщи във Варна ръководителят на представителството на Европейската комисия у нас Йорданка Чобанова. Очаква се решение на ЕК за..
Почти 110 000 нови пенсии са отпуснати през миналата година. От тях 50 000 са инвалидни - заради общо заболяване. Към 31 декември миналата година броят на пенсионерите у нас е 2 056 000. На фона на отпуснатите 110 000 нови пенсии прекратените са 105 000 - предимно поради смърт. От всички 453 000 инвалидни пенсии най-много - 40 на сто, са тези за..
Кардиолози призоваха за изследване на липопротеин (а) поне веднъж в живота по време на дискусия по повод Световния ден на липопротеин (а). Те поясниха, че повишените нива на този показател, който се изследва чрез кръвна проба, са идентифицирани като рисков фактор за развитието на сърдечносъдови заболявания. Повишените нива на липопротеин (а) трябва..
Стрелбата срещу сграда на ООН в Дейр ал Балах в Ивицата Газа, при която на 19 март загина български гражданин, е била от израелски танк. Българин, служител в ООН, вероятно е загинал в Газа Георг Георгиев: Няма данни смъртта на капитан Маринов в Газа да е от умишлена атака Това става ясно от публикувано днес изявление на говорителя на..
В Министерство на отбраната работим по законодателни промени в Закона за въоръжените сили и този за запаса за задължителна военна подготовка. Когато..
За мен вече е опасно да се върна в България, а след разследването на случая с тормоз и убийства на животни онлайн срещу мен отново имаше и хакерска..
Изминалата година е рекордна по нисък добив на дървесина от гората. За това алармира доц. Георги Костов, бивш зам.- министър на земеделието, лесовъд..