Земеделски производители събраха десетки тонове храна за животните на фермерите, които пострадаха при пожарите, но помощта на успява да стигне до нуждаещите се заради скъп транспорт. Транспортни фирми искат по 3 лв на километър, за да откарат дарението до пострадалите от Свиленградско - каза председателят на Сдружение "Обединени земеделски производители" Венцислав Митков пред репортера ни Веселина Миланова
22 тона пшеница, 7 тира със слама, 3 тира със сено и 2 тира с люцерна - това е количеството храна, което членовете сдружението успяват да съберат безвъзмездно в помощ на пострадалите от пожарите в Свиленградско животновъди.
Земеделците са събрали и над 7 000 лв. финансова помощ, направили са и контакт с фермери от опожарените райони.
Тук идва сериозният проблем - събраната помощ няма как да стигне до пострадалите фермери и до гладуващите животни. Всички оферти, които сдружението получава от транспортните фирми, са по около 3 лв. на км, което означава по над 1300 лв. на курс. Дори всички събрани средства да бъдат дадени за транспорт, те пак няма да стигнат, за да се прекара цялото количество храна, обясни Митков. Той уточни, че само една дърводобивна фирма до момента е поела ангажимент да направи три курса до Свиленград, като ще иска пари само за горивото. За да се прекара всичката събрана храна за бедстващите стада обаче са нужни поне още 10 курса.
Преговорите с транспортните фирми продължават.
Еврокомисарят по земеделието Кристоф Хансен заяви в интервю за Франс прес, че се очаква Европейският съюз да намали вноса от Украйна при предоговарянето на търговската сделка с Киев, която изтича през юни. "Квотите за внос няма да останат същите, както са в момента при временната либерализация. Така че ще има по-малък внос", е заявил Хансен,..
Въпрос на психика е да издържиш в затвора. Аз изкарах толкова години - 24, като изключих да мисля за цивилния живот. Намерих си начин, как да прекарам вътре, спортист съм, бях отговорник на фитнеса в затвора във Враца и София. В свободното си време не спирах да пиша жалби, дали мои или на други, съм спечелил много дела. Ако се оставиш затвора..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че страната му ще съгласи да преговаря с всеки друг представител на Русия, но не и с държавния глава Владимир Путин предаде Ройтерс. Според Зеленски Путин се страхува да разговаря с него. Преди мира... Путин иска временна международна администрация и избори в Украйна На пресконференция..
Здравната инвестиционна компания за детска болница е с нов изпълняващ длъжността директор, съобщиха от здравното министерство. Д-р Влатко Глигоров е освободен от поста, заради установени проблеми в управлението на проекта за изграждане на Национална детска болница и затруднения в комуникацията със звеното в министерството и с Обществения..
В София пред Съдебната палата се провежда протест срещу ниската присъда на Петър Чернев. Той получи 8 години затвор за системното насилие и побой над 5-годишния Адриан от Пловдив. Прокуратурата поиска по- висока присъда за пастрока - насилник Промяна в Наказателния кодекс поискаха протестиращите. Адриан е в тежко състояние, съобщава..
От МВР съобщават, че тече проверка за произведен изстрел от служител на столичната дирекция на полицията. Сигналът е подаден към 15 часа днес. При инцидента няма пострадали, не са предизвикани сериозни материални щети. По случая е образувано следствено дело. Със заповед на директора на СДВР главен комисар Любомир Николов е разпоредена..
"Продължаваме Промяната" е изпратила сигнал до Европрокуратурата с призив за разследване на Делян Пеевски по случая "Чирен" и при необходимост да се предприемат действия по искане на депутатския му имунитет, съобщиха от пресцентъра на партията. Настоява се за проверка на изнесените от европейския прокурор Теодора Георгиева пред медиите данни..
На 12 април ще е официалното посрещане на първия самолет F-16 , който ще пристигне в България. Машината ще пристигне на собствен ход, с презареждане във..
София е с традиции в градоустройството, имала е канална мрежа, водопроводна, преди 2000 години, а сега градски тоалетни няма . Това каза в..
Става дума за едно набеждаване , посочи пред БНР Димитър Иванов, професор по "Национална сигурност и лидерство" в УниБИТ, бивш офицер от Държавна..