Христина Андонова е двукратна световна шампионка по кикбокс за кадети

Христина Андонова
Снимка: БФ Кикбокс

Христина Андонова постигна най-голям успех на световното първенство по кикбокс за кадети, което се проведе в Будапеща (Унгария) от 23 до 31 август

18-годишната Андонова спечели две световни титли при девойки старша възраст, категория 60 кг в стиловете на татами  - пойнт файтинг и лайт контакт.

Във финалната си среща в стил пойнт файтинг, българката грабна безапелационно титлата, след като победи италианката Валерия Чечучи  с 10:0. Срещата беше спряна от рефера, заради огромната точкова разлика и тоталното надмощие на кикбоксьорката ни.

Христина  Андонова е единствената ни представителка на шампионата на планетата за кадети, която спечели два златни медала в два различни стила.

България беше представена от 86 състезатели в 123 категории на всички стилове в кикбокса. Делегацията ни включваше още 14 треньори и 7 съдии.

В спортна зала „ BOK SPORTS HALL“ присъства и негово превъзходителство Христо Полендаков - извънреден и пълномощен посланик на България в Унгария, който лично пожела успех на българския отбор.

От 68 страни участнички България зае 7-о място в общото класиране по-брой спечелени медали на световното първенство. Кикбоксьорите ни разделиха седмата позиция с Турция. Двете държави спечелиха равен брой отличия общо по 57 от които 14 златни, 15 сребърни и 28 бронза. Първи се класираха представителите на Великобритания с 102 медала (39 златни, 28 сребърни и 35 бронзови отличия).

13.Алекс Жеков -47кг - лайт контакт

14.Отборно юноши стил пойнт файтинг  в състав Димитър Керанов, Борис Петков, Владимир Цветков

13. Райна Дунчева  -24кг - пойнт файтинг

14.Отборно девойки старша възраст в състав Христина Андонова, Андреа Илиева, Симона Тетевенска, Гергана Генчева

15.Отборно девойки младша възраст в състав Рая Маринова, Ивет Георгиева, Александра Милушева, Биляна Минчева

24.Никола Алексиев -33кг – пойнт файтинг

25.Отборно юноши в състав Владимир Ненов, Михаил Цветков, Антонио Илиев, Калоян Трайков

26.Отборно юноши в състав Константин Петков, Христо Николов, Теодор Поповски, Борис Деспотов

27.Отборно девойки  в състав Моника Стоянова, Николая Георгиева, Мая Дешева, Велислава Желямова

28.Отборно юноши в състав Никола Алексиев, Камен Димитров, Антон Василев

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Шарл Льоклер

Шарл Льоклер спечели състезанието за Голямата награда на Италия във Формула 1

Шарл Льоклер (Монако, Ферари) спечели впечатляваща стратегическа битка с Оскар Пиастри (Австралия, Макларън) и Ландо Норис (Великобритания, Макларън) в легендарното Гран при на Италия на пистата в Монца, а лидерът в генералното класиране на шампионата Макс Ферстапен завърши едва на шесто място и неговата преднина на върха продължи да се топи...

публикувано на 01.09.24 в 18:01

Марк Маркес триумфира в Гран При на Арагон и записа първа победа в MotoGP от над хиляда дни

Марк Маркес (Испания, Gresini Racing/Ducati) спечели първата си победа в клас MotoGP от 1043 дни насам, завършвайки по категоричен начин на първото място в Гран при на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.  Последната победа за легендарния испански пилот бе в Гран при на Емилия-Романя през 2021, когато той все още..

публикувано на 01.09.24 в 17:00
Пламен Андреев

Пламен Андреев: В Левски преминах през всичко - бях обичан и мразен

Вратарят Пламен Андреев се прибра в България, след като снощи официално бе обявен трансферът му във Фейенорд. На летище "София" той не сдържа емоциите си и призна, че Левски много ще му липсва. 19-годишният футболист разказа как са преминали първите му часове в Ротердам като играч на нидерландския тим. „Чувствам се невероятно, изпълнен съм с..

публикувано на 01.09.24 в 16:53

Адриан Андреев с първата титла от сериите "Чалънджър"

Адриан Андреев спечели титлата на турнира по тенис на клей в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро, надигравайки испанеца Карлос Табернер с 6:3, 6:0 на финала. Това е първи трофей за българина в надпревари от сериите "Чалънджър".  Шестият поставен в схемата Андреев спечели убедително след час и 48 минути игра. 23-годишният българин..

публикувано на 01.09.24 в 16:32
Никола Цолов

Никола Цолов завърши сезона във Формула 3 с 19-о място на "Монца"

Никола Цолов завърши на 19-о място в основното състезание на пистата "Монца" в Италия, с което се сложи край на сезона във Формула 3. Българският пилот на ART Grand Prix приключи втората си кампания в този състезателен клас на 11-а позиция в генералното класиране със 75 точки. Макар че сезонът се състои от 20 състезания, българинът взе участие само в..

публикувано на 01.09.24 в 14:11

Най-добрите ни състезатели ще се борят за отличията на МТ по аеробика в Пловдив

Най-добрите ни състезатели преодоляха квалификациите на международния турнир по спортна аеробика "PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN" за деца, юноши и девойки, мъже и жени, който се проведжа в Пловдив. Тазгодишното издание е юбилейно 15-о и е включено в календара на Международната федерация по гимнастика (ФИГ). В него участват над 560 участници от 25 държави...

публикувано на 01.09.24 в 14:01

УЕФА обяви програмата на Лудогорец в основната фаза на турнира Лига Европа

УЕФА обяви програмата за мачовете в основната фаза на Лига Европа по дати и часове.  Лудогорец започва с домакинство на Славия (Прага) на 25 септември от 22:00 часа и завършва с гостуване на Олимпик Лион на 30 януари, 2025 г. в 22:00 часа. 25 септември 22,00 ч. Славия (Прага) (домакин) 3 октомври 22,00 ч. Виктория (Пилзен) (гост) 24 октомври 22,00..

публикувано на 01.09.24 в 11:23