Парагвай нанесе четвърта загуба на Бразилия

Парагвай победи Бразилия с 1:0

Отборът на Парагвай нанесе четвъртата загуба на Бразилия от началото на световните футболни квалификации в зона "Южна Америка".

В мач от 8-ия кръг парагвайците спечелиха с 1:0 след гол на Диего Гомес в 20-ата минута.

Това бе първи успех на Парагвай над Бразилия от 2008 година насам.

Колумбия спря победния ход на Аржентина, след като стигна до успех с 2:1.

Йерсон Москера откри резултата за колумбийците в 25-ата минута, но Николас Гонсалес изравни в 48-ата.

Победният гол за домакините бе дело на Хамес Родригес от дузпа в 60-ата минута.

Венецуела и Уругвай завършиха 0:0, Еквадор надделя над Перу с 1:0, а Чили загуби с 1:2 от Боливия.

В класирането води Аржентина с 18 точки, пред Колумбия с 16 и Уругвай с 15.

По публикацията работи: Петър Ненов

Драган Йович води европейски медалисти в таекуондото на кампа в Ботевград

Европейският вицешампион по таекуондо за тази година в категория 58 килограма и участник на олимпийските игри в Париж 2024 Лев Корнеев и бронзовият медалист от първенството на Стария континент през 2018 година в категория 80 килограма Рустам Одинаев ще бъдат след участниците в лагера, организиран от легендарния треньор Драган Йович в Ботевград от 12 до..

публикувано на 11.09.24 в 08:05

Резултати от турнира Лига на нациите

Резултати от срещи от 2-ия кръг на ф утболния турнир Лига на нациите: Лига "А" Нидерландия - Германия 2:2 Унгария - Босна и Херцеговина 0:0 Лига "B" Албания - Грузия 0:1 Англия - Финландия 2:0 Ирландия - Гърция 0:2 Чехия - Украйна 3:2 Лига "C" Латвия - Фарьорски острови 1:1 Северна Македония - Армения 2:0..

публикувано на 11.09.24 в 07:21
Нидерландия и Германия завършиха 2:2

Нидерландия и Германия не се победиха

Съставите на Нидерландия и Германия завършиха 2:2 на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, в мач от футболния турнир Лига на нациите. Играчът на Милан Тижани Райндерс откри резултата за домакините още във 2-ата минута. До края на полувремето обаче германците обърнаха нещата в своя полза. Дениз Ундав изравни в 38-ата, а Кимих вкара..

публикувано на 11.09.24 в 07:07
Хари Кейн вкара и двата гола срещу Финландия

Хари Кейн с два гола в 100-тния си мач за Англия

Националният отбор на Англия победи Финландия с 2:0 в мач от 2-ия кръг на футболния турнир Лигата на нациите и записа втори пореден успех. И двата гола отбеляза Хари Кейн, който преди срещата на "Уембли" беше награден за мач номер 100 с екипа на английския тим. Домакините доминираха през цялата среща и пропуснаха много положения. В..

публикувано на 11.09.24 в 07:05
Младежки национален отбор на България

Младежите ни загубиха от Полша и пропиляха шансовете си за класиране

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 1:3 на Полша в среща от група D на квалификациите за Европейско първенство и пропиля шансовете да се класира на 2-о място. Българите остават с 12 точки в потока два кръга преди края, докато поляците с 18 си гарантираха минимум тази позиция и ще се борят до края с Германия за 1-ата. Първият отбор в крайното..

публикувано на 10.09.24 в 21:17
Ивайло Стоянов

Футболният съдия Ивайло Стоянов с решаваща намеса при автомобилна катастрофа

Българският футболен съдия Ивайло Стоянов отново се притече на помощ на сериозно пострадали хора при автомобилна катастрофа. Стоянов се оказа първи на инцидента, който се е случил на 240-ия километър на автомагистрала "Тракия", съобщиха очевидци за БТА. Опитният рефер видял, че автомобил се е забил в мантинелата и веднага отбил в аварийното платно...

публикувано на 10.09.24 в 20:04
Никола Попов

Валентин Железов ще ръководи ЦСКА 1948 - Левски, а Никола Попов Локо (Сф) - ЦСКА София

Съдийската комисия към БФС даде мача от 12-ия кръг между ЦСКА 1948 и Левски на Валентин Железов, а срещата между Локомотив (Сф) и ЦСКА София е поверена на Никола Попов. Всички наряди за 12-ия кръг на Първа лига: 13 септември 2024 г., петък, 17:00 ч. Локомотив (Пловдив) - ФК Хебър 1918 (Пз) ГС: Мариян Георгиев Гребенчарски АС1: Иво Николаев..

публикувано на 10.09.24 в 20:01