Във Великобритания двама души са постъпили в болница след голям пожар в корабостроителницата за атомни подводници на BAE Systems в Бароу-ин-Фърнес, съобщи полицията.
Службите за спешна помощ бяха извикани в корабостроителницата, която е дом на британските атомни подводници днес сутринта. Двама души са откарани в болница, след задушаване от гъстия дим.
Полицията в графство Къмбрия каза, че "няма ядрен риск".
Местните жители са посъветвани да останат в къщите си със затворени врати и прозорци, докато трае инцидентът, добавиха от полицията.
Корабостроителницата е евакуирана. Затворен е път и на близкия мост "Майкълсън". Обектът е вторият по големина закрит корабостроителен комплекс от този вид в цяла Европа, според BAE Systems.
Там са построени четирите подводници от клас Vanguard, които съставляват ядрената програма Trident на Обединеното кралство. Четири нови ядрени подводници от клас Dreadnought в момента се строят и трябва да заменят подводниците Vanguard в началото на 2030 г.
Локалната система за ранно оповестяване на предприятие, съхраняващо отровни вещества, ще бъде тествана днес в Ямбол. При изпитанията на техническата изправност от сиренните системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа проверка, акустичен сигнал за тревога и гласово съобщение за край на проверката . Тестът на системата ще..
В Кипър от днес започва незабавна първоначална оценка на щетите, нанесени върху селскостопанските култури от екстремно студеното време, обхванало острова в последните дни, съобщиха от земеделското министерство. Фермерите са в отчаяние от огромните поражения. Тази нощ преминава с жълт код за изключително ниски температури. Екипи на земеделското..
Увеличава се броят на осиновените кучета от общинския приют в Ямбол. През миналата година нов дом са намерили близо 60 четириноги, но броят на бездомните животни не намалява. Общинският приют отново е пренаселен, като животните в него около 150. Сигнали за изхвърлени домашни любимци постъпват всеки ден, уточни Надежда Горанова, главен експерт в отдел..
Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" На свобода излиза само непълнолетният 17-годишен младеж, който ще е под надзора на..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който наскоро нарече Зеленски "диктатор", покани украинския лидер във Вашингтон "през тази или следващата..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската комисия, където в събота се стигна до сблъсъци с полицията по време на протест, организиран от партия..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.