За Русия разговорът между Путин и Тръмп е бил "много важен", заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. И отбеляза, че и двете страни - Русия и Съединените щати - смятат за възможно мирно решаване на "конфликта", както той го нарече, в Украйна:
"Предходната американска администрация се водеше от разбирането, че трябва да се прави всичко войната да продължава. А сегашната администрация - доколкото разбираме, се води от разбирането, че трябва да се направи всичко войната да бъде спряна и да възтържествува мир. На нас това повече ни допада и сме отворени за диалог".
Путин и Тръмп не са обсъждали евентуално връщане на територии на Украйна или евентуален отказ на Киев от Крим и четирите анексирани от Русия области. Не било станало дума и за западните санкции. Рано било и да се конкретизира време и място за среща на двамата президенти.
За участие на Европа в преговорите Кремъл смята, че е преждевременно да се говори - защото засега нямало договорен формат на преговорите за Украйна.
"Комплексно трябва" - каза Песков - "да се обсъждат въпросите за сигурността в Европа, особено аспектите, които се отнасят до сигурността на Русия."
Така говорителят на Кремъл отговори на въпрос дали остава на дневен ред искането на Москва още от преди да нахлуе в Украйна НАТО да се изтегли в границите си от 1997 година.
Стотици русенци са събраха тази вечер на протест срещу жестокостта към животните и с настояване за отговорно отношение от страна на институциите при сигнали за насилие към четириноги. Пред Паметника на свободата в Русе дойдоха стотици граждани, които изразиха възмущението си от случаите на жестокост към животните и разказаха лични истории,..
Във великотърновските села и тази година ще продължат инвестициите в инфраструктура и облагородяване. Кметът Даниел Панов обсъди с кметовете и кметските наместници на населените места от общината подготовката на новия бюджет и приоритетните инвестиции. В 26 населени места с финансиране през общинския бюджет се предвиждат реконструкция..
Сръбското правителство официално излезе в оставка, след като парламентът я прие. Според сръбската конституция така започва да тече 30-дневен срок за избор на ново правителство. Мащабни антиправителствени протести в съседна Сърбия Вучич: Гражданите на Сърбия не искат революции и насилие, управляващите се сменят с избори Л. Кючуков за..
Софийският градски съд прие видеотехническата експертиза по делото за смъртта на 15-годишния Филип Арсов, който загина на пешеходна пътека в центъра на София. Тежкият инцидент стана на улица "Гурко" в началото на септември 2023 г. На днешното заседание бяха изслушани част от вещите лица. Приетата видеотехническа експертиза показва момента на удара, а..
Въвеждането на еврото няма да промени лихвените проценти по съществуващите кредити. Това става ясно от публикация на Асоциацията на търговските банки. В нея от организацията уточняват, че когато лихвата по заема е фиксирана, тя ще бъде същата и не по-висока от тази преди датата на въвеждане на еврото. Ако договореният лихвен процент по кредита е..
Протестиращи пред Съдебната палата в София искат честни избори, независима прокуратура, разделение на властите и ненамеса в работата на институциите. Демонстрацията е под наслов "Пеевски вън", а организатор е инициативата "Правосъдие за всеки". "Не може г-н Пеевски, който разполага с 20-30 депутати, да бъде основна фигура в обществото и до голяма..
Договореността между руския и американския президент за спиране на взаимните удари на Русия и Украйна по енергийни обекти не издържа и няколко часа. Москва и Киев размениха обвинения за саботиране на преговорите, но по-късно през деня стана ясно, че са разменили и повече от 300 военнопленници. Тръмп: Разговорът с Путин беше много добър и..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Спиране на насилието и реформи в политиката за защита на животните – това са целите на сдружение "Кампании и активизъм за животните в индустрията"..