Около 800 000 души, живеещи в Англия и Уелс, почти не говорят или изобщо не говорят английски, като повече от половината от тях са безработни. Това гласи официална статистика, чиито данни показват драматичната разлика в начина на живот и шансовете за намиране на работа от имигрантите с ограничени познания по английски в сравнение с местното население.
При имигрантите, които почти не говорят или изобщо не говорят английски, шансовете за намиране на работа са два пъти по-малки от местното население и три пъти по-малки за намиране на квалифицирана работа. Проблемът е с много по-големи размери при жените. Повече от 60% от неговорещите английски са жени. Статистиката потвърждава становището, че жени от страни като Пакистан и Бангладеш, доведени във Великобритания като съпруги, са най-потърпевши от гледна точка на социалната изолация.
По последни данни в Англия и Уелс живеят близо 4 000 000 души, за които английският не е първи език. В материала за статистиката, която е публикувана във вестник "Дейли телеграф", не се казва нищо за източноевропейците. Вестникът цитира Ан Крайър, бивша депутатка от община с голямо азиатско население, че правителството трудно може да направи нещо по въпроса, ако вече установилите се в страната имигранти не потърсят съпруги в тяхната общност, а не да ги докарват от Пакистан и Бангладеш.
Луиза Селло е определяна от New York Concert Review като музикант със "завладяваща страст и спонтанно пеене, с брилянтна техника, отличен контрол на..
Дали и как изгнанието се отразява върху творчеството на известни композитори, които са преживели напускането на родината си? На този общ въпрос отговаря..
Заедно с проф. Людмил Димитров в "Terra Култура" отваряме вратата към едно дълго пътуване в посока словенската д(р)амасцена. През 2025 година в Словения..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg