Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Наесен без песен

| обновено на 10.09.20 в 12:09
Петър Велков
Снимка: Фейсбук - личен профил

Накратко за предстоящата учебна година и какво е ясно до момента: всяко училище ще трябва да предприеме мерки за безопасен учебен процес и директорите ще решават кои от препоръчителни мерки ще се прилагат на територията на училището. 

Училищата трябва да имат готовност да преминат към обучение в електронна среда от разстояние при промяна на епидемичната обстановка.

Дава се възможност на ученици с хронични заболявания да се обучават в самостоятелна, индивидуална или дистанционна форма на обучение, а здравословните причини трябва да бъдат удостоверени с медицински документ. 

Преминаването към форма на обучение, различна от присъствена, може да се заяви по всяко време през учебната година.

Учебната година ще започне присъствено за всички деца. Какви са вариантите за дистанционно обучение, родителите ще имат ли право на избор за доброволно дистанционно обучение? За кои деца се предвиждат алтернативни варианти и какво ще представляват дистанционните центрове? Защо хибридните форми на обучение не успяха да намерят своята реализация у нас?

Петър Велков, начален учител и образователен експерт, даде разяснения в "Нашият ден".

Чуйте повече в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Международната кампания "Повече радост" подобрява раждаемостта

Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост"   (More Joy), организирана от  Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..

публикувано на 27.11.24 в 11:39

Природни и хуманитарни науки: Конференция за общото в различното

На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..

публикувано на 27.11.24 в 11:24

Бъдещето на българското вино: Национална конференция за послания и развитие

"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..

обновено на 27.11.24 в 10:55

"Чистота или смърт" – откровен киноразказ за зависимостите

Да пребориш дадена зависимост означава да разчупиш оковите на собственото си минало. Да изчистиш ума и с тялото си е дълъг процес на бунт срещу хаоса и борба за живот. Документалният филм "Чистота или смърт" събира историите на хора, зависими от наркотици, алкохол и хазарт, в цел да даде нова перспектива за разбиране на зависимостите и..

публикувано на 27.11.24 в 09:54

От професионализъм до безсилие: Когато дори добрите полицаи не могат да помогнат

В рамките на рубриката "Епизоди от живота", редакторът Светла Тодорова сподели интересен, но и поучителен момент от своя живот – епизод, в който става жертва на джебчийство и преминава през процедурите на полицията. След кражбата на портфейла ѝ, Светла реагира незабавно, като се обажда на телефон 112. Само пет минути по-късно на мястото пристигат..

обновено на 27.11.24 в 09:37