На 26 февруари излизат резултатите от второто национално проучване на състоянието на корпоративната социална отговорност (КСО) и устойчивост в България 2020.
Проучването дава отговори на въпросите – какви са стратегиите и практиките по корпоративна устойчивост и обществена отговорност (КСО) на ТОП300 работодатели в страната и как се променя професията на КСО специалиста?
Темата коментира в “Нашият ден“ Марина Стефанова, преподавател от Стопанския факултет на Софийски университет.
Състоянието на КСО в България
“Ако обобщим, корпоративната устойчивост и отговорност все повече става един от предпочитаните начини на управление на големите компании и на тези, които искат да имат дългосрочна визия за развитие. Те имат все по-професионален подход по тази тема. Не е нещо, за което разчитат на еднократни решения или дейности или единични проекти, а напротив тя се внедрява ДНК-то на дадената компания. В начина, по който тя прави своя бизнес.“
“Това, което виждаме, е, че 9 от 10 от запитаните компании имат внедрен международен сертификат, по който работят. Система, с която проследяват дейностите си. Планират, отчитат, управляват тези процеси в компанията и не само, ами имат и доста добро ниво на прозрачност. Над 80% от тях публикуват свои собствени отчети, в които демонстрират не само постиженията и проектите си, но и бъдещите си цели.“
Пандемия и устойчивост на българските предприятия
“Миналата година бяхме свидетели на засилена солидарност от страна на компаниите. И това не са само компании, които сме виждали обичайно да бъдат ангажирани с процесите в обществото. Рязко се повишиха еднократните дарения, свързани с тази обстановка.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Адвокат Захари Генов отговаря на въпроси, зададени от слушатели на БНР в предаването “Законът и Темида“. Първият въпрос касае разноските в съдебното производство . Той е зададен от Елица Попова от Карлово. Много е важно дали тези разноски са претендирани в самото начало на делото – например в исковата молба, или са разноски, които по..
Книгата "Медиацията и невербалната комуникация" на д-р Десислава Каменова, адвокат, е посветена на медиацията – извънсъдебното решаване на спорове, както и на това как езикът на тялото помага или вреди в конфликтна среда. Медиацията е извънсъдебна процедура, която дава възможност на всеки да участва пълноценно при разрешаването на конфликт, при..
Пътната обстановка в страната – поглед към изминалата година. Инж. Богдан Милчев от Института за пътна безопасност коментира в “Нашият ден“ пътната ситуация в момента. Има ли спад на ПТП “Има почти незначителен спад в ПТП, но в същото време, това което ни показва статистиката, е – нечувано за всички времена на статистиката..
С разпит на свидетели продължи делото за смъртта на Милен Цветков – журналистът и телевизионен водещ загина преди една година при тежка катастрофа, предизвикана от 23-годишния Кристиан Николов. Очевидци на инцидента и близките на Кристиян дадоха показания на 15 април . Темата коментира в “Нашият ден“ журналистът Силвия Великова ...
Коя беше новината от първото заседание на 45-ото Народно събрание? Как ще изглеждат следващите парламентарни месеци? Какво ни казва Борисов с подадената неприсъствено оставка? Темите коментира в “Нашият ден“ политологът Георги Киряков : “ Новината беше изборът за председател на Народното събрание с мнозинство от партиите на..
Коя беше новината от първото заседание на 45-ото Народно събрание? Как ще изглеждат следващите парламентарни месеци? Какво ни казва Борисов с..
Латински, хетски, дакийски, харапски… Общото между тези езици със странни имена е, че са изчезнали много отдавна. В момента малко над 40% от езиците в света..
Книгата "Медиацията и невербалната комуникация" на д-р Десислава Каменова, адвокат, е посветена на медиацията – извънсъдебното решаване на спорове, както..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg