Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Адв. Ивайло Данов:

Спешни ли са промените в Закона за данъчните доходи на физическите лица

2
Снимка: Шуменски окръжен съд

В последния момент от работата на настоящия парламент народните представители имат възможност да гласуват и промени в Закона за данъчните доходи на физическите лица, и в Гражданско-процесуалния кодекс, и в Закона за медиацията. Нужно ли е спешно да се направи това? Не е ли по-добре да се изчака сформирането на следващото Народно събрание?

Адв. Ивайло Данов, председател на Софийската адвокатска колегия, коментира въпросите в “Законът и Темида“:

“С оглед на това, че днес е последният работен ден на настоящия парламент, поне официално обявен, действително е по-добре да се изчака сформирането на следващото Народно събрание, защото това са важни въпроси и не трябва да се решават набързо. Няма нищо чак толкова спешно в приемането на тези промени. Те обаче са належащи и от дълго време са в дневния ред на парламента.

Софийската адвокатска колегия и Висшият адвокатски съвет предложиха още миналата година промени в тези закони и се надявахме, че настоящият парламент за една година ще има време да ги обсъди и евентуално да имаме законодателни решения в това отношение.“

“Един от най-важните въпроси, специално за адвокатурата, беше промяната на процента на нормативно признатите разходи. Това, което ние предложихме, беше от 25 на 40% да се увеличи процентът. По този начин всички български адвокати щяха да получат някакво облекчение.“

Повече от коментара на адв. Данов по темите: необходими ли са промените в Закона за адвокатурата, как тези промени ще помогнат на адвокатите да преодолеят затрудненията от пандемията, както и темата за предстоящите избори за висшите органи на адвокатурата, можете да чуете от звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Новата пандемия", или как да се предпазим от измами в интернет?

В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..

обновено на 05.11.24 в 12:04

Перник беше домакин на Национална младежка конференция

Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..

обновено на 05.11.24 в 09:57

Сигурността или вечната игра на котка и мишка

С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..

публикувано на 05.11.24 в 09:00

Специален фокус на "Университетската седмица на книгата в УНСС" са книжните инфлуенсъри

В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..

обновено на 04.11.24 в 14:07