На 16 септември се организира безплатен кариерен форум в Интер Експо център. Организатори на събитето са Сдружение “Тук - Там“.
Форумът “Тук- Тама Кошер“ поставя акцент върху свързаността и приноса към България без значение къде се намираш по света. “Кошер“ събира на сцената си хора с международен опит и разгръща програмата си в различни интерактивни зони.
“Стартираме в 10:00 часа и ще приключим в края на деня към 17:00 часа. Тази година в “Тук-Там Кошер“ ще се случват страшно много неща. Събитието включва девет интерактивни зони, в които са включени две семинарни програми. Новото е, че те ще са разделени на тематични тракове или направления. Ще има теми, свързани с технологиите и такива, свързани с култура, наука и с общество“, посочи в “Нашият ден“ Лилия Мерджанова, комуникационен мениджър на сдружение "Тук - Там" и допълни:
“Всеки участник на “Кошер“ може да избере между своите интереси и това, което иска да чуе и разбере, лекцията и направлението, което му е интересно. И тази година успяхме да съберем в семинарните ни програми изключителни българи, които са успешни на световно ниво.“
Да се върнеш в България след образование в чужбина – жертва или възможност?
“Най-ценното от един дълг престой в чужбина е натрупаният опит, доброто образование, което човек може да получи. Човек попива една нова култура, към която се адаптира и взима най-доброто от нея, за да я пренесе тук в България“, посочва още Мерджанова в ефира на “Нашият ден“ и допълва:
“Няма нищо по-ценно от това да реализираш това, което си научил в своята страна, особено в българския контекст. Смятам че мога да бъда много полезна и да се развивам в сферата, в която го правя като помагам на други хора, на които предстои да минат по пътя, по който съм минала и вече съм се завърнала. За мен това не е жертва, а възможност да покажа и да подам ръка на други хора, които са се запътили там, откъдето аз се върнах.“
“Все повече Българи се връщат тук. Икономическата среда у нас се подобрява. Има все повече международни компании, които се инсталират в София и все повече стартъп организации, които се появяват на икономическата сцена. Трудовият пазар се развива и търси специалисти от най-различни сфери“, казва още тя.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Снимки: tuk-tam.bg
В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..
В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..
За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..
Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..
"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента. Над 50 000 семейства у..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg