Има жени, пленяващи с неизтощимата енергия, която излъчват. Маргарита Левиева е превърнала своя живот в доказателство за непобедимата сила на вдъхновението, вярата и ентусиазма. "Трябва да се работи" – казва тя, без да поставя условности. Трябва да се работи, но и да се дава най-доброто, на което е способен човек.
Започва работа на 19 години като библиотекар в Специализираната библиотека към Института по виното в гр. София. Попада в колектив от учени, изследователи, практици, които са амбицирани да научат най-младия сред тях на всичко, което знаят – от управлението на библиотеката до тайните на виното. Библиотеката омагьосва Маргарита и след кратко отклонение към мечтаната учителска професия тя отново се завръща сред книгите.
Човек трябва да бъде почтен, да живее почтено. Тогава мечтите имат смисъл и животът придобива необходимата плътност.
Днес, вече пенсионер, Маргарита сбъдва мечтата на своите младежки години, става учителка. Преподава български език и литература в Професионалната гимназия по транспорт в гр. Сливница. Говори за училището и своите ученици вдъхновено, както подобава на истински учител.
А между библиотеката и учителстването Маргарита Левиева е осъществила още много проекти. Редактор и издател е на специализирани списания в сферата на лозарство и винарството, председател е на Училищно настоятелство, дегустатор на вина и спиртни напитки, екскурзовод.
Най-важно е всеки да получи кураж, да бъде окуражен да следва мечтите си, казва тя, мислейки вероятно за своите ученици, но и за всички които имат несбъднати мечти.
Какви процеси в държавата разкрива случаят "Осемте джуджета", разследван от АКФ (Антикорупционния фонд), след интервюто с Любена Павлова, бивша съпруга на Петър Петров (Еврото) – коментира Николай Стайков, разследващ журналист от АКФ, автор на разследването. През 2020, когато Николай Стайков представи разследването "Осемте джуджета“, главният..
Страните от Г-7 са се споразумели, че трябва да приемат регулации за изкуствения интелект , които да са "базирани на риска" . Въпросните регулации трябва да съхранят отворена и благоприятна среда за развитието на дигиталните технологиите и да са основани на демократични ценности. Ще се създаде ли Закон за изкуствения интелект (AI) и..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Захари Генов отговаря в ефир на слушателски въпроси. Снежанка Христова от София води дълги години трудово дело срещу своя работодател – 19-о средно училище "Елин Пелин" София. По начало Христова е завела няколко иска по чл. 344, ал. 1, т. 1,2,3 от Кодекса на труда – иск за..
В Деня на Ботев и загиналите за свободата на България в родния град на поета – Калофер, се провежда митинг поклонение. Преди церемонията от Националния музей "Христо Ботев" с военни почести ще бъде изнесено знамето на Ботевата чета. За паметта и за делото на героя революционер в "Нашият ден“ разказва Ася Николова , директор на Националния..
Епидемия ли е домашното насилие и адекватно ли е сега действащото законодателство? Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за защита от домашното насилие. Разширява се кръгът на жертвите под защита. Проблем е, че все още липсва Национална информационна система за домашното насилие. На Националния телефон 112 са получени за 3 години над 110..
В Деня на Ботев гост в студиото на "Нашият ден" е режисьорката Иглика Трифонова. Тя споделя своите мисли и възхищение към личността на Христо Ботев, като..
Съботните радиоматинета на Метрополитън опера за сезон 2022-2023 продължават с изпълнение на "Вълшебната флейта" от Моцарт. В главната роля на Тамино влиза..
Една нова българска пиеса започва сценичния си живот в Театър 199 "Валентин Стойчев". Пиесата е на младия актьор Борис Кръстев, който спечели с нея..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg