Ако изкуството е територия, то музиката е мястото, в което със сигурност ще усетим най-реалното си собствено "Аз". Ще имаме възможността да наблюдаваме как понятия, значения и граници, с които сме се сраснали, постепенно се размиват, докато напълно изгубят своите очертания. През това време музиката ще твори вътре в нас собствената си реалност, използвайки за това собствените ни чувства; докато накрая не се озовем на единственото място, в което всеки може да се срещне със самия себе си.
За музиката и нейната територия разказват музикантите от групата "Кристофър Уайт". Средната им възраст е едва 26 години, но двама от тях (Даниеле Феббо и Иван Ценов) вече са добре познати в джаз средите с многото си концертни изпълнения към различни джаз формации. Вокалът на групата – Кристофър Уайт, прави изключително успешно кариера в сферата на поп музиката в YouTube и Tik Tok, с няколко стотици хиляди последователи и издадени два самостоятелни албума. Четвъртият член на групата е Борис Трифонов. Свирил е в няколко рок банди, Завършил е един от най-престижните университети за музика Falmouth University, Великобритания. В момента пише рок и филмова музика и също подготвя самостоятелен албум. Трима от групата са и музикални педагози.
Какво се случва, когато поп, рок и джаз музиканти се обединят с идеята да създават заедно музика, чуйте от разговора на Десислава Шапкарова с музикантите от групата "Кристофър Уайт"=
Снимките са предоставени от група "Кристофър Уайт"
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството на образованието и науката, Софийският университет "Св. Кл. Охридски" и Институтът за ядрени изследвания и ядрена енергетика към БАН организират изложба, която е посветена на настоящето и бъдещето..
"Моите истории" се наричат двата тома, които Георги Борисов представя тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Те обхващат дълъг период от живота му – от 1973 до 2023 година. Без да нарича томовете дневник, спомени или да определя изобщо жанра им, авторът "представя непубликувани свои стихотворения, мисли и наблюдения, философски есета..
Кураторът Иво Милев и фотографът Стефан Н. Щерев започват изследователски проект, който представя творчеството на видния европейски скулптор Михайло Парашчук , посветил живота си на България. Документалната изложба "По следите на Михайло Парашчук ", с материали от Държавна агенция "Архиви" и съвременни фотографии на..
Далеч от въпроси като "Какво е искал да каже авторът?", а и "Какво е искал да каже героят?", с ясното съзнание, че авторът и разказвачът не са едно и също нещо и напълно в обстоятелствата на това, че колкото автори, толкова и формулировки на дадено понятие, състояние или форма можем да открием, ние, като зрители, имам възможността да усетим свободата..
Една от структуроопределящите рубрика в "Голямата къща на смешните хора" е "Животът ни като виц". Този път повод за виц е появилата се за пореден път вест, че грандиозен комплекс от 50-метрови небостъргачи ще се строи на площ от 50 декара край булевард "Черни връх". Причината вестта, че и във Варна се канят да изсекат 5 декара горичка в местността..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
На 22 ноември в зала 1 на НДК в рамките на 38-ото издание на Киномания ще се състои българската премиера на "Берлингуер. Голямата амбиция " . Филмът..
От 18 до 20 ноември за трета поредна година се провежда Седмицата на редките болести в Европейския парламент в Брюксел. За очакваните решения и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg