Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Територията на "Кристофър Уайт"

Ако изкуството е територия, то музиката е мястото, в което със сигурност ще усетим най-реалното си собствено "Аз". Ще имаме възможността да наблюдаваме как понятия, значения и граници, с които сме се сраснали, постепенно се размиват, докато напълно изгубят своите очертания. През това време музиката ще твори вътре в нас собствената си реалност, използвайки за това собствените ни чувства; докато накрая не се озовем на единственото място, в което всеки може да се срещне със самия себе си.

За музиката и нейната територия разказват музикантите от групата "Кристофър Уайт". Средната им възраст е едва 26 години, но двама от тях (Даниеле Феббо и Иван Ценов) вече са добре познати в джаз средите с многото си концертни изпълнения към различни джаз формации. Вокалът на групата – Кристофър Уайт, прави изключително успешно кариера в сферата на поп музиката в YouTube и Tik Tok, с няколко стотици хиляди последователи и издадени два самостоятелни албума. Четвъртият член на групата е Борис Трифонов. Свирил е в няколко рок банди, Завършил е един от най-престижните университети за музика Falmouth University, Великобритания. В момента пише рок и филмова музика и също подготвя самостоятелен албум. Трима от групата са и музикални педагози.

Какво се случва, когато поп, рок и джаз музиканти се обединят с идеята да създават заедно музика, чуйте от разговора на Десислава Шапкарова с музикантите от групата "Кристофър Уайт"=

Снимките са предоставени от група "Кристофър Уайт"

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изложбата "70 години ЦЕРН" може да се види във Физическия факултет на Софийския университет до края на ноември

Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството на образованието и науката, Софийският университет "Св. Кл. Охридски" и Институтът за ядрени изследвания и ядрена енергетика към БАН организират изложба, която е посветена на настоящето и бъдещето..

обновено на 21.11.24 в 15:49
Георги Борисов

Историите на Георги Борисов

"Моите истории" се наричат двата тома, които Георги Борисов представя тази вечер в Софийската градска художествена галерия. Те обхващат дълъг период от живота му – от 1973 до 2023 година.  Без да нарича томовете дневник, спомени или да определя изобщо жанра им, авторът "представя непубликувани свои стихотворения, мисли и наблюдения, философски есета..

публикувано на 21.11.24 в 15:30

По следите на Михайло Парашчук

Кураторът Иво Милев и фотографът Стефан Н. Щерев започват изследователски проект, който представя творчеството на видния европейски скулптор Михайло Парашчук , посветил живота си на България. Документалната изложба "По следите на Михайло Парашчук ", с материали от Държавна агенция "Архиви" и съвременни фотографии на..

публикувано на 21.11.24 в 08:05

В сърцето на авторския театър

Далеч от въпроси като "Какво е искал да каже авторът?", а и "Какво е искал да каже героят?", с ясното съзнание, че авторът и разказвачът не са едно и също нещо и напълно в обстоятелствата на това, че колкото автори, толкова и формулировки на дадено понятие, състояние или форма можем да открием, ние, като зрители, имам възможността да усетим свободата..

публикувано на 20.11.24 в 17:50

Небостъргачи, баби и още нещо

Една от структуроопределящите рубрика в "Голямата къща на смешните хора" е "Животът ни като виц".  Този път повод за виц е появилата се за пореден път вест, че грандиозен комплекс от 50-метрови небостъргачи ще се строи на площ от 50 декара край булевард "Черни връх". Причината вестта, че и във Варна се канят да изсекат 5 декара горичка в местността..

публикувано на 20.11.24 в 17:20