Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Откриване на таланти:

Лятната академия на НХА за деца и ученици с 14-о издание

4
Снимка: nha.bg

Това лято Националната художествена академия организира 14-ото издание на "Лятна академия за деца и ученици". Дългоочакваният проект е в разгара си и предлага уникални възможности за творчество и обучение. Мария Ландова, ръководител на инициативата тази година, сподели в интервю за "Нашият ден" повече за програмата и как децата и учениците могат да се включат.

"Лятна академия за деца и ученици" е специален ваканционен проект, целящ да предостави разнообразни възможности за развитие и забавление. Мария Ландова уточнява, че проектът е добре насочен и е конструиран с грижа, за да отговори на интересите и нуждите на участниците.

Тя споделя в предаването още, че на територията на "Шипка" 1, близо до Националната художествена академия, се провеждат 27 ателиета. Особеността на този годишен курс е включването на нова локация – ул. "Цариградско шосе" 73, където се намира Факултетът за приложни изкуства. Там дебютират 10 ателиета, насочени към деца във възраст от 6 до 13 години.

В предаването тя подчертава още, че мястото предлага уникална атмосфера, сред дъбова горичка, което прави преживяването на участниците още по-специално.

“Самите деца са тези, които избират в кое ателие да се включат“, казва Ландова. Родителите, от своя страна, могат да решат дали този опит е подходящ за техните деца.


Лятна академия за деца и ученици в НХА

Програмата на "Лятна академия за деца и ученици" включва широка гама от ателиета, които позволяват на участниците да се изразяват чрез изкуство, дизайн и творчество. Този проект предоставя възможност за децата и учениците да открият и развият своите таланти, като същевременно се наслаждават на летните дни и нови приключения.

Повече информация за програмата и начините за участие - слушайте интервюто с Мария Ландова в звуковия файл.

Снимки: НХА
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Национализмът изживява възход, когато бизнес и граждани загубят представителност в управляващите

Защо у нас голяма част от политически партии и проекти с националистически уклон водят началото си от Варна, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Трите "В"-та, както станаха известни през последните седмици – "Воля", "Възраждане" и "Величие" – съвсем не очертават цялата тенденция...

публикувано на 22.06.24 в 08:50

Пъстър свят

Светът на Силвия Абрашева от Пловдив е пъстър и следователно пъстър е светът и на всички онези, които носят облеклата и ползват аксесоарите и предметите за бита, които Силвия шие в малкото си ателие в пловдивския квартал "Тракия". Освен шивач и дизайнер на кройките, Силвия е и дизайнер на десените, които отпечатва на бял плат. И всичко това..

публикувано на 21.06.24 в 17:15
Георги Ганев

Борисов и Пеевски не са евроатлантици – борят се за свят, обратен на върховенството на закона

Тази седмица се навършват 10 години от фалита на КТБ – Корпоративна търговска банка. Три години по-късно през 2017-а излезе книгата "Държавата КТБ" на разследващите журналисти Зорница Маркова, Росен Босев, Николай Стоянов и други колеги. Книгата бе част от проекта "КТБ: какво се случи?", чийто ръководител бе Георги Ганев , икономист, програмен..

публикувано на 21.06.24 в 16:30
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Асоциацията за жените адвокати става на 10 години

Асоциацията за жените адвокати чества своя 10-годишен юбилей. За това време тя работи в няколко основни насоки –  Защита срещу насилието  (в частност срещу домашното насилие);  Електронно правосъдие ; професионално и духовно развитие на членовете. Целите на Асоциацията са разнородни, но могат лесно да се трансформират в помощ и защита на българските..

публикувано на 21.06.24 в 15:20

След унищожителната градушка: как се справят жителите на Шипка?

В рубриката "Темите на деня" ще представим живота на жителите на град Шипка след разрушителната градушка и поройния дъжд. Ще разгледаме нанесените щети и как ще бъде възстановена "Чирпанлиевата къща" - паметник на културата от местно значение и една от малкото запазени възрожденски къщи в Шипка. Разговаряхме с Татяна Косекова, председател на..

обновено на 21.06.24 в 13:05