Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Към кого е насочен "Менса подкаст"?

| обновено на 07.12.23 в 09:49
Снимка: Pixabay

В днешния епизод на рубриката "Епизоди от живота" Мартин Тончев от "Менса България" разказва за тематичния обхват на наскоро създадения подкаст на общността с висок IQ.

Тончев, който е член на "Менса България", споделя как се започва тази интересна инициатива, която има за цел да предостави възможност за по-задълбочени разговори и вдъхновение на своята аудитория. Подкастът на "Менса" представлява платформа, на която успешни и вдъхновяващи личности с висок интелект делят своите истории, опит и знания с публиката.

Идеята за създаването на този подкаст се роди преди малко повече от година, когато Тончев почувства нуждата да провежда по-съдържателни и обогатяващи разговори. Той забелязва, че подобни разговори се случват рядко в ежедневието и решава да създаде подкаст, който да попълни този дефицит. Така се заражда идеята за "Менса подкаст".

След като сподели своята идея с ръководството на "Менса България", Тончев получава подкрепа и започва записването на изданието. Подкастът вече разполага с четири епизода и непрекъснато се стреми да предоставя вдъхновяващи и образователни разговори с гости, които са постигнали значителни успехи в различни сфери на живота.

Основната му цел е да извлича от гостите техните формули за успех, като се фокусира на въпроси, свързани с интелигентността и нейната роля в професионалното и личното развитие. Независимо от профила на гостите, подкастът се стреми да достигне до по-голям брой хора, които имат интерес към нови и обогатяващи съдържания. "Менса подкаст" не се ограничава до елитарна аудитория, а обратно, се стреми да бъде достъпен и интересен за широк кръг. 

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Наталия Маева

Акцентите в 34-тия конгрес на Европейското респираторно общество

Запознаваме слушателите на Lege Artis с акцентите в 34-тия конгрес на Европейското респираторно общество . На телефонната линия на предаването директно от Виена се включва кореспондентът Наталия Маева – журналист, трансплантиран пациент, член на Европейската асоциация по пулмонална хипертония. Българското общество на пациентите с..

публикувано на 11.09.24 в 11:50

Пресконференция на тема "Неконтролирана хипертония – предизвикателства и решения"

Днес (11 септември) в София ще се проведе пресконференция на тема "Неконтролирана хипертония – предизвикателства и решения" . В Lege Artis се включва   проф. д-р Иво Петров , медицински директор и началник Клиника по кардиология и ангиология към Аджибадем Сити клиник УМБАЛ Сърдечно-съдов център, за да насочи вниманието към рисковете, свързани..

публикувано на 11.09.24 в 11:09
Станисалв Додов

Станислав Додов: Политическият елит все повече работи с дълбоките хорски страхове

Септемврийските дни на България – време на обществени диспути, мнозинства и малцинства, минало и бъдеще в ситуация на ценностни разминавания. Разговаряме в "Нашият ден" със социалния педагог, фокусиран върху правата на човека, Станислав Додов . По думите на Додов живеем във време, в което има големи разминавания между публичното говорене и..

публикувано на 11.09.24 в 10:31
Борислав Вълов

Борислав Вълов: Избирам да гледам идеалистично на живота и света

Да избираш каузите, зад които заставаш, с чисто сърце и отговорно към околния свят отношение – разговор в "Нашият ден" с актьора Борислав Вълов , чийто имидж работи в полза на обществено значими инициативи. Вълов споделя, че в ежедневието си полага старание да бъде внимателен към малките неща, които го заобикалят. Да създава, а не да руши, да..

публикувано на 11.09.24 в 09:53
Пламен Янчев с брат си

Архитектура на дините и пъпешите

Пламен Янчев от Долни Дъбник, където дините и пъпешите са традиционни култури, завършва строително инженерство и известно време работи в архитектурно бюро, но стремежът към свобода, смисъл и мотивация бързо го връща в родното му място, за да се върне по този начин и към земеделските традиции от района. Днес стопанството му е по-скоро голямо, с..

публикувано на 11.09.24 в 08:25