Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

30 години пред микрофона в книга, по-дългата част от историята на "Нощен Хоризонт"

Румен Стоичков

Румен Стоичков, дългогодишен водещ на предаването "Нощен Хоризонт", което наскоро отпразнува 40-годишнина си в ефира на Българското национално радио, гостува в "Нашият ден" за разговор за книга си "Звуците на нощта". В нея той обединява своя опит и емоции от дългогодишната си работа зад микрофона на предаването "Нощен Хоризонт". 

"Звуците на нощта" не е просто книга, а своеобразна история на предаването. Стоичков, чийто глас е станал символ за мнозина през вечерите в ефира, споделя част от вътрешния си свят и отношенията си с музиката и гостите в студиото.

Преди да влезе в света на радиото, Румен Стоичков преминава пътя на стажант в различни програми на БНР.  Той споделя, че едно от най-ценните неща, които е научил, е значимостта на екипната работа и взаимоотношенията с околните.

"Звуците на нощта" не е само за моментите зад микрофона, но и за цялото пътуване на Стоичков в тази нелека професия. Той споменава как е започнал с участие в предаването "12+3", където екипът е бил ключов за успеха и слушаемостта на програмата.

Една от ключовите открития за Стоичков е близостта на българската музика до сърцата на слушателите.  По време на разговорите в предаването, Румен Стоичков предпочита да се наслади на автентичната атмосфера, която създава с музика, близка до темата и настроението на разговора.

Книгата  "Звуците на нощта" разкрива вътрешни моменти и размисли на водещия, но и показва връзката между радиото, музиката и хората, които  го слушат. Водещият успява да превърне своето предаване в нещо повече  – той създава пространство за размисъл, общуване и споделяне на емоции. 

Чуйте разговора в звуковия файл. 

По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Образование в Лондон, кариера в България: Историята на Кристиян Доброславов

В рубриката „Темите на деня“ на предаването „Нашият ден“ гостува Кристиян Доброславов – млад човек, който въпреки образованието си в Англия, избира да се развива в България. Разказвайки за живота си в Обединеното кралство и предизвикателствата пред младите хора, Кристиян сподели своите лични преживявания и мотиви за връщането си в родината...

обновено на 25.07.24 в 10:24

Проф. д-р Мария Николова: Увеличава се броят на трайно излекуваните от HIV

Най-голямата годишна конференция по въпросите на HIV и СПИН се провежда в Мюнхен, като събира над 10 000 участници и ще продължи до 26 юли. Това е първото провеждане на конференцията в Германия от 1993 година насам. Лекари, експерти в областта на общественото здраве и активисти от около 175 държави са поканени да се включат в 25-ата Международна..

обновено на 24.07.24 в 14:14

Частните лечебни заведения и Директива 2014/24 за обществените поръчки

ЕКИП (Експертен клуб за икономика и политика) подготви първия по рода си в България публичен сравнителен правен анализ и оценка на въздействието във връзка с транспонирането на Директива 2014/24 за обществените поръчки по отношение на частните лечебни заведения в България и наказателната процедура на ЕК срещу България по този повод. В Lege..

публикувано на 24.07.24 в 14:10

Трансплантираните спортисти от България доказват: Донорството е живот

Единственият българин с два трансплантирани органа, Георги Пеев, спечели четири златни медала в дисциплината плуване на Европейските игри за трансплантирани и диализирани в Лисабон . Пред екипа, придружаващ българския отбор на игрите, Пеев сподели: "Показваме чрез физическа активност, че хората с трансплантации могат да бъдат активни – не..

публикувано на 24.07.24 в 12:50

Защо лекарка от Варна избира да помага на бежанци от Украйна?

Д-р Христина Димитрова, общопрактикуващ лекар и носител на приз за застъпничество от платформата TimeHeroes, разказва за своята доброволческа работа с украинци със специални потребности във Варна и за менторството и подкрепата към украински медици, желаещи да упражняват професията си у нас. В интервю за "Нашият ден" д-р Димитрова споменава..

обновено на 24.07.24 в 12:20