Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Образование в Лондон, кариера в България: Историята на Кристиян Доброславов

| обновено на 25.07.24 в 10:24
Снимка: Pixabay

В рубриката „Темите на деня“ на предаването „Нашият ден“ гостува Кристиян Доброславов – млад човек, който въпреки образованието си в Англия, избира да се развива в България. Разказвайки за живота си в Обединеното кралство и предизвикателствата пред младите хора, Кристиян сподели своите лични преживявания и мотиви за връщането си в родината.

"Завърших наскоро в Лондон, буквално преди осем-девет месеца", разказва Кристиян. Той е дипломиран в сферата на музикалното продуциране и диджей пърформанс, като преди това завършва френска езикова гимназия в България. Веднага след гимназията той заминава за Лондон, воден от стремежа да намери по-добри възможности за развитие.

Кристиян сподели и впечатленията си от клубната сцена в Лондон, която според него започва да се развива през 70-те години. „Имало е много време и пространство да се разгърне“, обяснява той. Според него България има нужда от поне 30 години, за да навакса.

В ефира на "Нашият ден", Кристиян разкрива, че е заминал за Лондон и под влиянието на негативното говорене на възрастните за България. В онзи момент е бил убеден, че иска да замине. Но в Лондон разбира, че не е заминал, за да търси реализация в чужбина, а защото е мислил, че няма да може да се реализира в България.

Въпреки първоначалните му намерения да намери развитие в Лондон, Кристиян решава да се върне в България. „Знам къде искам да съм“, споделя той. Още първите месеци в Лондон той си казва, че иска да се развие там и след това да се върне в родината си. Кристиян се смята за патриот и много обича държавата и града си.

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Сърце на борец: Сара Фаизи и нейният афганистански ресторант в София

Днес в "Мигранти с таланти" ви представяме една впечатляваща дама и жена с излъчване на борец - афганистанката Сара Фаизи. Родена е в Кабул през 1988 г., в модерно мислещо, светско семейство, в което всички деца, независимо от пола, са образовани и работещи. Сара завършва университет и започва работа в частна банка. През 2014 г. ситуацията в..

обновено на 20.12.24 в 12:45

Всяка украса на хляба има дълбока символика

Хлябът заема специално място в живота на българина, а думите "Никой не е по-голям от хляба" красноречиво говорят за неговата важност през вековете. В българската традиция обредните хлябове играят съществена роля, съпътствайки важни празници и обреди като Коледа, Гергьовден, Великден, както и житейски събития като оран и сеитба . Да омесим..

обновено на 20.12.24 в 12:36

Стоян Терзиев: Между съдебната зала, поезията и фентъзито

В рубриката "Разговорът" имахме удоволствието да беседваме със Стоян Терзиев – журналист от Радио Пловдив, поет, автор на пет поетични книги и носител на редица лирически награди, сред които престижната награда "Орфей" за цялостно представяне на едноименния поетически фестивал през 2021 г. Освен това Терзиев е автор на разкази, публикувани в..

обновено на 20.12.24 в 12:16

Конкурс за тъп разказ: Можем ли да направим глупавото забавно?

В предаването "Нашият ден" Снежана Ташева, преподавател по физика и английски език, писател и преводач, разказа за нестандартната идея, вдъхновила създаването на конкурс за "тъп разказ". Според нея целта е да се предизвикат авторите да излязат от зоната си на комфорт и да създадат нещо, което едновременно да ги затрудни и заинтригува читателите...

публикувано на 20.12.24 в 10:36

Поглед отвъд личното: Интерпретиране на сънища за социален смисъл

В рубриката "Темите на деня" разговаряхме с Милена Статева , доктор по психология и социален психолог, която ни разказа за един иновативен метод за изследване на потиснатите социални смисли – матрицата за социално сънуване . Методът е разработен през 1980-те години от британския изследовател Гордън Лоурънс. Той се основава на разбирането, че..

обновено на 20.12.24 в 10:34