Нови постижения на младите българи в спортното катерене

Два сребърни медала спечелиха младите български катерачи на провелия се в София последен кръг на европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплината боулдър. Страната ни зае пето място в класирането по нации.

За трети път най-добрият ни катерач при юношите - Петър Иванов, е носител на купата в крайното класиране (през 2015 г. - в групата на 14-15 г., а през 2016 г. - при юношите 16-17 г., и сега - при 18-19-годишните). Димитър Русев е другият българин, който спечели сребърен медал, при 14-15-годишните.

Близо 200 младежи от 25 страни участваха в състезанието, което се проведе през почивните дни в столицата ни.

До края на годината предстоят най-важните стартове в този, добиващ все по-голяма популярност спорт. През август в Москва ще се проведе световното първенство за юноши и девойки, през септември в Брюксел - европейско първенство в дисциплината боулдър при юноши и девойки, а през октомври - Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.