Какво е радиото за един млад колега, журналист, който едва от година е в редакцията на радио Христо Ботев. Какво й се струва трудно, какво пък, обратно, я вдъхновява. Кое е предизвикателството да работи в условията на КОВИД-19. Нека да чуем Стефани Ангелова, докторант към Софийския университет. Тя е стажант репортер в програма Христо Ботев".
Стефани Ангелова за силата на радиото:
"Силата на радиото е в гласа и в думите. Защото, за разлика от другите медии, от телевизията, където има и картина, то разполага само с думи. И затова е много важно какво ще кажеш, как ще го кажеш и според мен трябва да накараш слушателя да те слуша с интерес, което е много трудно. Радиото е една от малките медии, които дават достоверна и обективна информация, за всичко, което се случва. Разбира се, визирам Българското национално радио.
РАДИОТО И ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО КОВИД-19
"Според мен предизвикателството е да издържим на всичко това, което се случва, защото забелязвам, че цари лек хаос. Хората са много объркани, сменят се заповед след заповед, постоянно се въвеждат нови мерки. Информация бълва от всички страни, изобщо всеки се оказва специалист в един момент. Затова според мен предизвикателството е да отсееш и намериш точната информация, за да я предадеш на хората. Защото, в крайна сметка, това е мисията на радиото да даде една наистина сигурна и достоверна информация".
Чуйте разговора на Радка Петкова със Стефани Ангелова от радио Христо Ботев.
Кметът на община Ивайловград Диана Овчарова по повод спечелената награда за „Най-оригинално представяне на продукт на културния туризъм“ за вила " Армира" сподели, че тя е построена през 1-ви век от новата ера и представлява едно прекрасно луксозно римско имение с изящни мозайки и впечатляващи декорации. "И хубавото е това, че днес тази..
20-то юбилейно издание на своя исторически бюлетин издаде клуб "Историкон" към Средно училище "Васил Левски" в Крумовград. Акцентът в него е тракийската култура по българските земи, представена в четири изключителни гробници, свързани с вярата в безсмъртието в задгробния живот. Това са гробниците в Казанлък, Свещари, Александрово и Мезек. "Неслучайно..
30 години след възникването на идеята за нова църква в Кирково, в крайграничното село започва кампания за набиране на средства за строеж на православен храм. Той ще носи името "Свети Седмочисленици" по предложение на покойния отец Боян Саръев. На 28 декември проектът ще бъде представен на обществеността в района. Това съобщи за Радио Кърджали Здравко..
Върху зелена площ да се строи зелен терен с изкуствена трева, да се излива бетон - това е безумие, смята общинският съветник в Кърджали от ПП"Възраждане" Георги Дяков. Ще изчезне една зелена площ, на която много кърджалийци са играли. Ще изчезне от там и самолетът, станал емблематичен за града, коментира той изграждането на помощно игрище..
Иска им се да имат и поне една детска площадка, защото са много семействата с малки деца, които идват да почиват на Главатарци. За някои от тези проблеми са говорили с ресорния заместник-кмет Даниел Делчев. Неотдавна даже са получили от него неофициална информация, че до дни започва основен ремонт на пътя през кв. „Боровец“. Другата..
Eто една интересна история, която от просто мечта и стремеж, стъпка по стъпка се превръща в реалност. И не само! "До Финландия и назад", освен и из цяла Европа е част от неговата история, като пит стоп междувременно и за тръмплин му служи Сезон 10 на музикален формат. Предизвикателства, трудности, събуждане на твореца в себе си и още.... Георги..
Днешните тийнейджъри са децата на родители, израснали вече в демокрация. Но те растат с малко ограничения и с малко задължения. Това е една от сериозните причини за агресията, която се шири в обществото ни. Това мнение изказа в предаването „На чаршията, в чата“ на Радио Кърджали училищният психолог Галина Запартова. „Нещо много липсва в начина,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478