Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква се подреждането в Централата на листата с кандидати за депутати

От ГЕРБ поискаха гаранции за редовно сметоизвозване в Кърджали

Областният лидер на ГЕРБ Цвета Караянчева


Общинските съветници от ГЕРБ внесоха искане при кмета Хасан Азис Общината да поеме конкретни ангажименти със срокове за възстановяване на нормалния график за сметосъбиране и сметоизвозване. Причината е няколкодневното прекъсване на тази дейност и струпването на големи количества отпадъци в областния център и по населените места. В интервю за Радио Кърджали областният лидер на партията Цвета Караянчева каза: „Ние не искаме да стигнем дотук. Ние искаме да разберем какво ще се случи оттук нататък. След като сега се почистят контейнерите те няма да спрат да се пълнят“. Тя подчерта, че ще настояват сметоизвозващата фирма да бъде санкционирана, а също за ефективен контрол и гаранции, че ситуацията няма да се повтори. „Основна задача е на кмета, защото той вдига данъците на кърджалийци, а всъщност какво получават насреща те – сметище пред блоковете, смрад, разбити улици, липса на тротоари … Ние сме най-занемареният град в цяла България“, каза Караянчева. Областният лидер отрече протестът пред общинската администрация, където граждани оставиха торби с боклуци, да е политически и режисиран от ГЕРБ.

Във връзка с предстоящите избори, Цвета Караянчева коментира, че все още се очаква от партийната централа да съобщят кой ще е водач на листата в Кърджали. По думите й трябва да се очакват изненади. „Ние винаги предлагаме на нашите съграждани нови хора, нови лица. Листата ще бъде пълна. Вътре ще има представители на различните етноси, на различните професии, дами, господа, такава, каквато винаги сме я предлагали“, поясни Караянчева.

Тя съобщи още, че общинските съветници от ГЕРБ внасят искане в Общинския съвет за организиране на дискусия по проблемите със "Синята зона" в Кърджали.

Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Галина Стефанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Икономиката и поскъпването на живота остават основен проблем за турските граждани, сочат анкета

В Турция не вярват, че има партия, която да се справи с проблемите в страната

Повечето турци не вярват, че която и да било турска политическа сила може да се справи с проблемите в страната, според анкета, проведена от социологическата агенция АСАЛ, предаде БТА. Според резултатите от проучването, 37,9 на сто от анкетираните граждани не вярват, че има политическа формация в страната, която може да се справи със съществуващите..

публикувано на 04.02.25 в 14:49
Снимката е илюстративна, архив

70-годишна жена пострада при роднински спор за земя

 Досъдебно производство за нанесена телесна повреда е образувано в Районното управление в Кърджали с постановление на Районната прокуратура.  По първоначални данни при роднински спор, свързан с ползването на общ двор, 46-годишен нанесъл удари и причинил счупване на гръдната кост на 70-годишна жена.  Сектор „Охранителна полиция“ и разследващ полицай..

публикувано на 04.02.25 в 11:39

платена публикация
"Монек България" АД стартира изпълнението на проект за енергийна ефективност

На 27 януари, 2025 г. в конферентната зала на Монек България АД  в Кърджали, бяха представени етапите на изпълнение на успешно спечеления проект “BG-RRP-4.021-0114-C01 - Подобряване на енергийната ефективност на производствена сграда на Монек България”. Монек България АД  подписа договор за финансиране с Министерство на регионалното развитие и..

публикувано на 04.02.25 в 10:44

БДЖ въвежда по-ниски цени за пътуване между Кърджали и Подкова

От сряда, 5 февруари 2025 г., БДЖ въвежда по-ниски зонови цени за пътуващите в железопътния участък Кърджали – Момчилград – Подкова. Целта на мярката е да се подобри обслужването и да се улесни пътуването в региона, информират от БДЖ. Пътуванията в тази отсечка ще се таксуват по две фиксирани, по-ниски цени, независимо от категорията на влака –..

публикувано на 03.02.25 в 11:38

Настояват за извънреден конвергентен доклад от ЕК с петиция

Икономисти и финансисти организираха петиция с искане за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас. "Ако не се предприемат спешни действия от правителството за влизане на България в еврозоната, ескалира рискът от нова вълна на социални искания и политическа демагогия, която ще доведе до отслабване на..

публикувано на 02.02.25 в 10:30

Депутат от ПП пита екоминистъра за въздуха в Кърджали

До Народното събрание стигна темата за острата задушлива миризма, носеща се от дни вече в източната промишлена зона в Кърджали. Депутат от "Продължаваме промяната" зададе въпрос към Министъра на околната среда и водите. Татяна Султанова е еколог, дълги години е работила в Министерството на околната среда и водите на различни експертни и..

публикувано на 30.01.25 в 15:55
Египетски лешояд

Как Източните Родопи се превърнаха в модел за възстановена екосистема

Източните Родопи са едно от малкото места в Европа, където природният баланс е възстановен почти до състоянието си отпреди два века. Тук екосистемите функционират по естествен начин. С други думи – животните и растенията съжителстват в хармония, без значителна човешка намеса. Това се дължи не само на благоприятните климатични особености, но и на..

публикувано на 30.01.25 в 13:10