Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лечебна пирамида дава енергия във Врело

7
Пирамидата с минерали, създадена от Емил Георгиев и Зекерия Мехмед
Снимка: Радио Кърджали

От древни времена енергията на кристалите се използва от хората. Заради непрекъснато протичащата енергия в камъните и минералите, те имат способността на лекуват, да отварят и настройват човешката аура. Техните честоти въздействат над човека изцеляват, укрепват, носят вълни от положителна енергия, извличат отрицателната.

Носител на енергия също от древни времена е и пирамидата. Учените, които ги изучават, казват, че формата ѝ е приемник на различни енергийни полета като електромагнитни вълни, космически лъчи и гравитационна сила, заобикалящи нашата Земя. Пирамидата създава около себе си сферично хармонично вибрационно поле. Всичко в това поле започва да се движи към хармония и баланс.

Двама мъже – Емил Георгиев и Зекерия Мехмед или Зико, както го знаят повечето хора, обединиха тези два силни енергийни носителя в един – Минералната пирамида в момчилградското село Врело, която вече е готова да посрещне първите си посетители. Тя е висока 3.70 м и е изградена по всички правила на геометрията. Облицована е с минерали. В средата й има каменен стол, в който са вградени ахати, ясписи, аметисти и  всякакви други каменни цветя, събрани от недрата на Източните Родопи.

Емил е от Кърджали, Зико - от Врело. И двамата събират минерали от дълго време. Преди около три години решават да направят нещо за хората, в което да вложат намереното от тях.

"Искаме всички хора да гледат камъните, да им се радват. Ако можем да помогнем на някой с нещо, понеже излъчват енергия минералите... И решихме да направим нещо за всички, а не да си ги държим в колекция само за нас и да си ги гледаме", разказва Емил. Той е инициаторът да се направи пирамида. Уточнява, че идеята се родила спонтанно:

"Преди 3 години го споделих със Зико, той се съгласи и почнахме. В свободното време,  почти всяка неделя, повече от 2 години и половина правихме по малко по малко градежа на тази пирамида. Защото се прави с мерак - така не тежи работата, макар че всичко е правено на ръка, няма железа в конструкцията на пирамидата, изкуствени материали няма."

Всички минерали, които са вложени като облицовка в пирамидата, са от Източните Родопи. Сред тях има ахати, ясписи, аметисти, корали и много други каменни цветя. Те са намирани от двамата каменари в продължение на години. И двамата вярват, че камъните излъчват енергия, която помага на хората и лекува.

"По принцип човек трябва да вярва. Би трябвало да лекува от психични заболявания, стрес, нерви. Не е доказано точно кой камък за какво е полезен. Просто е голяма съвкупност - от камъните и заедно с пирамидата, която също никой не е  доказал точното излъчване и свойствата й. Но се знае, че има сила в геометричните форми. И в съвкупност от това и билките, които са посети около пирамидата", обяснява Емил.

Двамата не пропускат да отбележат благодарността си към Община Момчилград, която е съдействала и помогнала в процеса на изграждане на пирамидата.

Тя ще бъде отворена за посетители от 21 юни.

Повече чуйте в звуковия файл


https://youtu.be/EZ9vbKeuJmQ?si=qj-4GeUVCeRdgRsD



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Вкусен следобед" - в неделя с Радка Петкова

След това шеф Васко ще ни каже какво би приготвил за рожден ден на седемгодишно дете и какъв е принципът, за да се храним винаги здравословно. Следва и кулинарната ни изненада,  освен това на пряката ни телефонна линия ни очаква комикът Звезделин Минков, който също ще ни поздрави и разкаже за празника на Свинските уши на Старозагорската..

публикувано на 05.02.25 в 17:45

Сезгин Бекир: Трябва да бъдем нетолерантни към разпространението на вейповете и други такива вещества

Не е възможно само една организация, било то държавна, неправителствена или отделни семейства да се справят с злоупотребата на наркотични и упойващи вещества. Това каза в ефира на Радио Кърджали клиничният психолог д-р Сезгин Бекир по повод акцията на  ГДБОП срещу разпространението на вейпове и различни други продукти с вещества, близки до канабис и..

публикувано на 04.02.25 в 19:05
Даниела Петрова

Един от всичките 41 общински съветници в Кърджали се отчете пред избирателите

Над 40 предложения, теми и инициативи, поставени за разглеждане от местния парламент в Кърджали, отчита за първата година от мандата си Даниела Петрова, общински съветник, представител на гражданската квота в групата на партия „Възраждане“. „Считам, че естествен завършек на една година е да анализираме свършеното и да направим план за..

публикувано на 03.02.25 в 18:40
Наричат Жана Д Арк  Орлеанската дева

Франция, мон амур! Еп.41

В епизод 41 на рубриката на Радио Кърджали "Франция, мон амур!" с водещ Нурай Садулов ви представяме регион Център-Вал дьо Лоар в долината на Лоара, както и неговия департамент Лоаре. Ще чуете: Кои са департаментите и по-големите градове на Център-Вал дьо Лоар? С какво е известен този регион? Коя е най-голямата държавна гора във..

публикувано на 03.02.25 в 17:29
Художествена галерия

Художествената галерия в Кърджали се нуждае от още ремонти, за да бъде отворена отново

Кога ще бъде отворена за посетители художествената галерия "Станка Димитрова" в Кърджали, след като ремонта на покрива вече е приключил? Какво още е необходимо, за да върне блясъка си тази емблематична сграда, която е със статут на недвижима културна ценност с местно значение? На тези въпроси отговори диркторът на Регионалния исторически..

публикувано на 03.02.25 в 15:30

Петнадесет дни празнуват Нова година в Китай

Китайската Нова година настъпи. Това е времето на великото преселение, когато в огромната азиатска държава стотици милиони хора пътуват, за да отидат на гости на близките си. Събират се обикновено у най-възрастните. Това е единственото време в годината, когато китайците имат по-дълга отпуска и могат да се приберат по родните си места. В..

публикувано на 02.02.25 в 18:35

Кърджалийци обядват в гръцко след влизането ни в Шенген

В съревнованието за клиенти от двете страни на Маказа за сега печелят гръцките заведения с по-доброто качество на предлаганата храна и с отношението на персонала към гостите. Това е впечатлението на д-р Димитър Димов, който освен един от най-добрите педиатри в Кърджали е и кулинар и пътешественик, и кулинар, познавач и ценител на добрата храна...

публикувано на 02.02.25 в 15:56