И обясни: "ДПС е много деликатна, много особена партия. Там нещата не могат да пипат така, с груби рице. Не може да се влиза в душите на хората с ботуши. Не може една партия, която е създадена от страховете и страданията на хората, да се управлява по един авторитарен начин..., чрез всяването на страх и страхуването на хората. Вземането на еднолични решения в крайна сметка води до такиви резултати. Разбирате ли не може еднолично да се вземат решения."
Д-р Гюлестан уточни, че не бива да се забравя, че Делян Пеевски не е едноличен председател на ДПС, а е съпредседател на партията. "Това, което се случи вчера, показа авторитарно ръководство и незачитане на всички устави и правила в ръководството на една партия. Самият факт, че единият председател гласува против правителството, а другият гласува за правителството, означава, че има напрежение в парламентарната група. Означава, че нещата не са съгласувани, че нещата не са така, както би трябвало да бъдат в една нормална партия и от там се получи това разделение", коментира д-р Гюлестан.
Още преди година стоматологът изрази мнение в ефира на Радио Кърджали, че избирателите на ДПС трудно ще приемат Делян Пеевски за водач и лидер. "...не защото той е българин, всеки българин, арменец, всеки може да стане председател на ДПС. Но начинът, неговото минало, подходът, налагането, страхуването и другите неща... В тая партия, която е създадена от съмишленици, някой да игнорира волята на Доган означава, че се игнорира и волята на хората, които са гласували за ДПС."
Д-р Гюлестан изрази мнението, че народните представители от Кърджали вероятно се страхуват и затова са гласували за правителството. "Хората се страхуват да кажат това, което мислят, хората се чувстват както по времето на Възродителния процес, в душата им е едно, в устата им е съвсем друго. Ако ги оставят на своята воля, те няма да ласуват по този начин. Не са го направили по убеждения", смята д-р Гюлестан.
Според него това "страхуване" не е само в ДПС, има го в целия български политически живот. И това е опасно явление.
"Това е проблем на цялата българска общественост, на цялата българска държава. Ще ви дам пример, казвам го като етнически турчин - в област Кърджали имаме седем общини, кметовете на които са от ДПС. Имаме петима депутати, които са само от ДПС. И в един даден момент ти назначаваш и областния управител от ДПС. Това са неща, които по един или друг начин ние осъзнаваме как се чувства другата част на обществото. Не може по този начин да се действа. Трябва малко по-държавнически. Затова казвам, че това, което се случва, е опасно", коментира още д-р Фикри Гюлестан.
Според него, ако продължава този начин да се управлява партията, в най-скоро време Ахмед Доган ще се намеси.
цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл
Сдружение "Омега" започна изпълнението на проекта "Гласът на Кърджали" с младежки идеи за гражданска активност. Целта на проекта е да ангажира над 1000 млади хора от региона на Кърджали в различни културни дейности и обучения, свързани с гражданско участие. Чуйте повече в прикачения звуков файл.
" За Борисов е пределно ясно, че първото мнозинство, което трябва да се случи в следващото Народно събрание, е мнозинството за избор на председател. Затова неговата първа малка, но и съществена стъпка, е да провери дали наистина такова мнозинство е налично за избор на председател на Народното събрание, излъчен от политическа партия ГЕРБ. Ако..
Въпреки че съм избрана за народен представител от Пловдив област, ще работя и за моите съграждани от Кърджали. В това увери народният представител от ГЕРБ-СДС Цвета Карянчева в ефира на Радио Кърджали: "Изборите минаха и аз мисля, че оттук нататък трябва всички народни представители да не бъдат вече народни представители на определена политическа..
Какво е да си екстремна личност. Да участваш в маратонско бягане, да практикуваш свободно гмуркане, да изкачиш върховете - Монблан и Елбрус. Да се гмурнеш на дълбочина 21 метра само с маска и шнорхел, и то на един дъх. Да, има такива хора. Един от тях е кърджалиецът Мустафа Мустафов и е правил всичко това, което описахме...
Как топрепортерът на БНТ Иво Никодимов видя изборите в Кърджали, какво е бъдещето на двете крила на ДПС, ще става ли още по-интересно противоборството между тях и предреши ли асфалта изборния резултат в областния град? Разговорът е на Радка Петкова. "Каква е съдбата на двете фракции, свързани с ДПС тук, и в национален план, как мислите?"..
Осем политически сили - партии и коалиции, влизат в новия български парламент при 100 процента обработени протоколи на СИК в РИК. Това са ГЕРБ-СДС, Продължаваме промяната-Демократична България, Възраждане, ДПС-Ново начало, БСП-Обединена левица, Алианс за права и свободи, Има такъв народ и МЕЧ. Величие с 3.999 % от гласовете на избирателите остава извън..
Над една четвърт от гласувалите в неделя са решили за кого да дадат гласа си два-три дни преди вота или минути преди да застанат пред урната. Това сочат наблюденията на социолози и политолози след приключилите седми поредни предсрочни парламентарни избори за Народно събрание. Българският избирател изненада приятно социолозите, като повиши..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478