"По скоро призвание, защото не съм учила рисуване, освен в задължителните часове в училище. Откъде черпя вдъхновение, от всякъде, от всеки ден, от природата.... Природата е нещо, което много силно ме зарежда, когато вибрациите са ми паднали. Също гледам да намеря време там и след това някак си го пренасям по мой си начин".
- Това е един много красив свят, всъщност пишете и стихотворения. А как възниква идеята за тях? Първо пишете стихотворението и след това идва картината или обратно. Музика слушате ли също така, по време на творческия процес?
"Това с писането на думите към картините малко смешно започна, защото още като малка като рисувах за някого някакъв подарък, после обикновено добавях и някакви думи или пожелание към него и много често те бяха в рими. А после като започнах да рисувам картините първата жена, която някак си даде път на моите неща, много ме стимулираше да добавям и послание към всяка една от картините. И аз наистина имах послания, само че, някак си, бях много неуверена, защото писане също не съм учила. И обикновено пишех нещата в кавички, отдолу си слагаш някакво име на измислено, несъществуваща книга, никога не ги подписвах като Даф или Дафина или нещо от сорта, така че дълго време пишех неща, обаче, по-скоро ги представях като цитати от други места не като свои думи".
За творческия процес по време на музикални изпълнения:
"Разнородна музика слушам, слушам класика, слушам само инструментали. Понякога съм на вълна индийска музика, друг път европейска или пък българка, фолклорна няма значение. Но това, което много ми помага да се обогатявам, и откъм музика и откъм сюжет са децата ми, които се занимават с модерен балет. И всъщност от тях също, много често чувам песни, които иначе едва ли бих успяла да намеря и да се докосна до тях. Така че те пък ме отвеждат някъде другаде."
- А обичате ли приказките? Много са греещи вашите сюжети?
"Благодаря. Да, много обичам приказки. Даже си спомням, че до 7 и 8 клас всяка вечер си отварях любима книга с приказки, да чета и да се приспивам сама себе си с нея. Защото си имах любими приказки не само по сюжета ми, ами и по илюстрации и успях да запазя почти всички. Всъщност сега присъстват и в библиотеката на децата и макар и малко по-овехтели, са много ценна колекция за цялото семейство".
Наближава единственият празник на свинските уши, който тази година ще се състои в Стара Загора. В града няма ресторант, в който да не се предлага този специалитет, и докато някои бърчат пренебрежително носове, други с удоволствие си отхапват от колагеновия специалитет. Мнозина го смятат за деликатес, и го предлагат в различни вкусове и с..
В област Кърджали най-вероятно няма да обявят грипна епидемия, смята личният лекар от Момчилград д-р Невин Садъкова. Случаите са по-малко от преди седмица и според нея разпространението на болестта е по-слабо. Д-р Садъкова коментира и в кои случаи лично тя изписва антибиотик. Това няма как винаги да се прави с антибиограма, левкоцитите..
Ботулиновият токсин е отрова, но по подобие на змийската, може да се използва и за лечение, въпросът е в дозата. Това припомни в ефира на Радио Кърджали един от водещите дерматолози в страната и директор на кърджалийската болница проф. д-р Тодор Черкезов. Повод за разговора с него станаха множеството случаи на жени, които от клиентки станаха пациентки..
Предварителната информация както за самата процедура, така и за специалистите и мястото, където ще бъде извършена е от изключителна важност. В това е убедена от собствен опит Виктория Кръстева, която макар на млада възраст, вече се възползва от услугите на естетичните дерматолози. Важна е предварителната консултация с лекаря. Признава, че е скъпо..
Формите на управление на етажната собственост са общо събрание и сдружение на собствениците. Всички собственици в една етажна собственост имат права. Това коментира адв. Даниела Петрова по повод случая на семейство Силвия и Георги Барутчиеви, чиито съседи не са съгласни да бъде монтирана платформа за инвалидна количка. 60-годишният мъж е..
В епизод 42 на рубриката на Радио Кърджали "Франция, мон амур!" водещият Нурай Садулов представя департамент Йор и Лоар в регион Център-Вал дьо Лоар. Ще чуете: Кога е създаден департаментът и откъде идва името му? Арена на кои военни конфликти е департаментът и какъв договор е сключен в Бретини? Кои индустриални обединения имат..
Да не забравим и че наближава единствения у нас Празник на старозагорския деликатес - свинските уши, за който ще ни разкаже председателя на НЧ "Климент Охридски" академик Васил Герлимов. Очакват ни изненади, само останете с нас от 16 до 18 часа на 90 мегахерца, и онлайн, в реално време на binar.bg Желая Ви приятно слушане!
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478