Арда загуби в Пазарджик

Арда загуби гостуването си на Хебър в Пазарджик с минималното 1:0 в двубой от XXV кръг в efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Никълас Пенев в началото на второто полувреме. След гола футболистите от Кърджали се опитаха д променят негативния..

публикувано на 17.03.24 в 17:12

Крумовград пропиля два гола аванс и взе само точка от Пирин

Отборите на Крумовград и Пирин завършиха наравно 2:2 в първия неделен двубой от XXV кръг в efbet Лига. Диего Рапосо (7) откри за домакините, а Джуниет Али (11) удвои бързо след това. Андрей Йорданов (45+3) върна един гол от дузпа, а през второто полувреме..

публикувано на 17.03.24 в 15:47

Георги Иванов е новият президент на БФС

Георги Иванов - Гонзо е новият президент на БФС. Той получи 235 гласа, а Димитър Бербатов събра 181 на извънредния конгрес на футболната централа. Общо 469 делегати дадоха своя вот в продължение на два часа в тъмни стаички в четири секции в..

публикувано на 16.03.24 в 08:39
Петър Стойчев след финала.

Петър Стойчев е първият българин, преплувал протока Кук

Петър Стойчев, признат за най-успешен състезател в света по плувен маратон, записа ново сериозно постижение в кариерата си. Той се превърна в първия българин, преплувал протока Кук, свързващ Южния и Северния остров на Нова Зеландия. Стойчев успя въпреки..

публикувано на 14.03.24 в 12:52

Възпитаниците на Езиковата в Кърджали станаха областни шампиони по волейбол

Отборът по волейбол на Езиковата гимназия "Христо Ботев" в Кърджали се класираха на първо място в областния етап на  „Ученически игри 2024“, съобщиха от училището. Състезанията се организират от Министерството на младежта и спорта, Министерството на..

публикувано на 13.03.24 в 16:48

За първи път RhodoRock в Момчилград

За първи път Момчилград ще бъде домакин на ултрамаратона RhodoRock. По думите на организаторите, сред които и Община Момчилград, това е уникално спортно събитие, което ще събере стотици участници в сърцето на Родопите. Маратонът представлява..

публикувано на 08.03.24 в 18:00

"Арда" продаде Тунгара в Южна Корея

Силен трансфер на ръководството на ПФК АРД А вече е факт. След като премина успешно медицински прегледи, бившият вече футболист на АРДА  Абубакар Тунгара подписа договор с тима на южнокорейския Савон Блууингс . Играчът преминава с трансфер, с което..

публикувано на 07.03.24 в 09:07

"Славейков" посрещна четвъртите в света по снежен волейбол

СУ „Петко Рачов Славейков“ в Кърджали посрещна днес своите момчета Гавраил, Мартин и Константин, които представиха България на европейското по снежен волейбол в Грузия. Още с пристигането си в училище младежите се срещнаха с директора Милко..

публикувано на 05.03.24 в 15:45
Снимката е илюстративна

Традиционният крос "Клокотница" в Хасково ще бъде на 9 март

Община Хасково и Спортен клуб „Атлетик“ организират състезателен крос „Клокотница“. Атлетическата надпревара е за бъдещите шампиони- децата на възраст от 6 до 14 години. Традиционният крос „Клокотница“ е посветен на годишнината от славната победа..

публикувано на 05.03.24 в 12:51

Крумовград победи Локомотив Пловдив

Крумовград победи Локомотив Пловдив с 3:1 в среща от 23-я кръг на професионалната футболна лига. Головете реализираха Серкан Юсеин в 54 мин, Джунейт Али в 76-та и Алекс Колев в 80-та за крумовградчани. Мичи Нтело отбеляза почетното попадение за..

публикувано на 02.03.24 в 17:00
ФК Крумовград

Крумовград приема отбора на Локомотив Пловдив

Крумовград приема отбора на Локомотив (Пловдив) в среща от 23-ия кръг на професионалната футболна Лига. Мачът ще се играе на стадиона в кв. Коматево в Пловдив и започва в 15.15 ч. Съдия е Красен Георгиев, започва в 15:15ч. Срещата на футболен комплекс..

публикувано на 02.03.24 в 14:03

Момчилград се утвърждава като национален център на състезания по тенис на маса

Момчилград продължава да се утвърждава като спортен център с организирането на национални и държавни състезания по тенис на маса. През тази година градът ще бъде домакин на 13 национални и международни състезания. Събитията са утвърдени от Българска..

публикувано на 29.02.24 в 14:03

ЦСКА София надигра Арда за полуфинал за Купата

След гол на Амос Юга преди почивката отборът ЦСКА София се класира за полуфиналите в турнира за купата на България. "Червените" се наложиха с 1:0 у дома срещу Арда Кърджали и очакват своя противник за следващата фаза.  В осмата минута Тобиас Хайнц..

публикувано на 29.02.24 в 11:28

Локомотив се готви за гостуването си на Крумовград

Локомотив (Пловдив) започна своята подготовка за гостуването на Крумовград. Двубоят е в събота (02.03) от 15:15 часа на спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“. Христо Иванов пропусна вчерашното занимание, като се готвеше индивидуално във фитнеса, но..

публикувано на 28.02.24 в 11:27

Николай Киров отново застана начело на АРДА

Треньорът, който изведе АРДА до финал за Купата на България Николай Киров е новият старши треньор на отбора. Това се случи след спешна среща между ръководството на ПФК АРДА и Киров. Двете страни подписаха договор за една година и половина. Николай Киров..

публикувано на 26.02.24 в 21:03
Григор Димитров

Григор Димитров запази позиция в ранглистата

В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите Григор Димитров запази мястото си, докато първата ни ракета при жените Виктория Томова отстъпи с шест позиции. Димитров продължава да е 13-и в класацията на АТР с актив от 2925 точки...

публикувано на 26.02.24 в 10:33

Крумовград с четвърта поредна победа във футболното първенство

Крумовград изигра отличен мач на стадиона в столичния квартал "Надежда", като треньорът на тима Станислав Генчев бе подготвил отлично своите играчи за стила на игра на бившия му отбор Локомотив (София). В 11-ата минута Александър Колев беше..

публикувано на 26.02.24 в 08:39

Украйна ни разгроми на футбол-жени в Кърджали ГАЛЕРИЯ

Женският национален отбор на България допусна ужасяващ разгром с 0:4 от Украйна в първи плейофен мач от Лига на нациите.  Реваншът е на 27 февруари в Анталия, а победителят ще получи място в Лига В за следващото издание на надпреварата. Поражението на..

публикувано на 23.02.24 в 18:33

Да подкрепим дамите на България срещу Украйна на "Арена Арда"

Днес на Арена Арда в Кърджали женският национален отбор по футбол на България излиза срещу Украйна. Мачът е първият от двата, които българките трябва да изиграят в опит да се класират в лига Б на Женската лига на нациите.  Досега „лъвиците“ се..

публикувано на 23.02.24 в 13:49