"Реал" с първи успех в Ла Коруня от 18 години насам

Отборът на "Реал" Мадрид взе победа на негостоприемния стадион "Риасор" в Ла Коруня след 18 години суша. "Белият балет" се наложи с 3:1 при гостуването на "Депортиво" в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион и запази 5-те точки пасив от лидера в класирането "Барселона". Точни за столичани бяха Естебан Гранеро и французинът Карим Бензема на 2 пъти. Домакините вкараха от дузпа в 3 минути преди края на мача с гол от дузпа на Рики.

Лидерът "Барселона" запази 1-то си място след трудна победа като гост над коравия тим на "Спортинг Хихон" с 1:0. Единственото попадение, при което остана съмнение за засада, реализира Педро в 30-та минута, негов 15-ти гол през сезона.

Другият тим от Каталуния - "Еспаньол" победи трудно с 1:0 "Атлетик" Билбао като домакин и се изкачи на 14-то място във временното класиране с 23 точки. Баските, които правят добър сезон, останаха на 8-то място с 30 точки. Единственото попадение падна точно след час игра, когато Луис Гарсия реализира след добавка отблизо.