Силите на Елис Гури стигнаха само до четвъртфиналите в Лондон

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Елис Гури претърпя загуба в четвъртфиналната фаза на олимпийския турнир по класическа  борба в Лондон в категория 96 килограма. Натурализираният албанец отстъпи пред представителя на Беларус Тимофей Дзениченка.

След 1:30 минути борба в първата част съдиите поставиха в партер Дзениченка, където нашия състезател пробва да го пренесе, но не успя. Така борецът от Беларус поведе с 1:0 и с този резултат спечели първата част.

Във втората част двамата борци също не можаха да си направят точка до 1:30 минути. Така Елис Гури бе поставен в партер. Дзениченка успя да го пренесе, записа 3 точки, спечели срещата с 2:0 части (1:0, 3:0) и се класира на полуфиналите.

Победа за Дзениченка в следващия етап ще гарантира на Елис Гури мач за бронзовите медали.