"Реал" Мадрид сбърка, а "Барселона" бе категорична на старта в испанското футболно първенство

Снимка: Архив

По различен начин започнаха новото първенство грандовете в испанския футбол

Пред 75 000 зрители на своя стадион "Сантияго Бернабеу" шампионът Реал /Мадрид/ започна с равенство /1:1/ срещу Валенсия

Старши треньорът на шампионите Жозе Моуриньо постави в нападение аржентинеца Гонсало Игуаин вместо френския национал Карим Бензема и още в 10-та минута Игауин отбеляза първия гол в мача след блестящо подаване на своя Анхел ди Мария.

В 42-та минута след отлично изпълнение на фаул от Тино Коста най-съобразителен бе Йонас, който се възползва от сблъскване между централния защитник на мадридчани Пепе и вратаря Икер Касияс и с глава изпрати топката в мрежата на мадридчани.

На своя стадион "Ноу камп" отборът на Барселона стартира с убедителна победа срещу Реал сосиедад /Сан Себастиан/. Още в четвъртата минута възстановилият се от контузия защитник Карлес Пуйол откри резултата, но малко по-късно - в 9-та минута, гостите изравниха чрез Кастро. Най-добрият футболист в света през последните две години и носител на "Златната топка" Лионел Меси отбеляза два бързи гола - в 11-та и в 16-та минута, и на практика реши изхода за крайния победител. В 41-та минута Родригес увеличи на 4:1, а в 85-та минута завърналият се след тежка контузия испански национален нападател Давид Вия оформи крайния резултат - 5:1 за Барселона.