1:1 в приятелската среща Бразилия - Русия

Бразилия и Русия завършиха 1:1 приятелската среща, играна на "Стамфорд Бридж" в Лондон. Селекционерът на „Селесао” Луиш Фелипе Сколари направи няколко промени в състава си, като титулярни места получиха Тиаго Силва, Марсело и Кака. В атака отново бяха Фред и Неймар, а на пейката остана Хълк, който се надяваше да се изправи срещу някои от съотборниците си в "Зенит".

Русия няма нито една победа срещу Бразилия, но няма и загуба във всичките си мачове под ръководството на Фабио Капело. Италианецът предпочете на вратата да започне Владимир Габулов вместо Игор Акинфеев. В предни позиции действаха Александър Кержаков и Александър Кокорин, а сред резервите бяха Игор Денисов и Алан Дзагоев.

Резултатът бе открит в 73-ата минута от полузащитника Виктор Файзулин - 1:0 за Русия. Голът, паднал след разбъркване пред Сезар, стресна бразилците. Натискът им обаче остана безплоден чак до последната минута, когато ветеранът Фред завърши красива комбинация, спасявайки съотборниците се от резил: 1:1.

Това е второто равенство за момчетата на Луиш Фелипе Сколари в рамките на европейското им турне. В контрола на 21-ви март "кариоките" направиха 2:2 с Италия, след като водеха с 2:0.