Контролата между Бразилия и Англия завърши без победител

Бразилия и Англия завършиха 2:2 в приятелска футболна среща, играна по повод откриването на обновения стадион "Маракана" в Рио де Жанейро.

Англичаните гостуват на "Маракана" за първи път след фамозната им победа през 1984-та година. Сега също бяха на път да спечелят мача, но осем минути преди края Паулиньо вкара зрелищен гол за крайното 2:2.

Домакините бяха по-дейни през първото полувреме и пропуснаха няколко добри положения. Неймар, Хълк и Оскар бяха близо до гола, но вратарят на Англия Джо Харт бе на мястото си.

Бразилия поведе в 57-ата минута, когато Ернанес стреля в напречната греда, а при добавката Фред вкара за 1:0.

Десет минути по-късно Англия изравни. Рууни спря топката за резервата Алекс Олейд-Чембърлейн, който с удар по тревата не остави шансове на Жулио Сезар.

В 79-ата минута Уейн Рууни вкара хубав гол с удар от 20 метра в горния ляв ъгъл и изведе Англия напред в резултата.

Крайното 2:2 оформи Паулиньо, който засече ефектно топката от въздуха след центриране на Лукас Моура в 82-рата минута.

Така бразилците, домакини на Мондиал 2014, продължават неубедителното си представяне под ръководството на Луис Фелипе Сколари, който пое отбора за втори път през ноември миналата година. Селесао има само една победа в шест мача за този период, като четири от срещите са равенства.