Победихме Казахстан с 2:1, Пенев доволен

Снимка: БФС

Българският национален отбор спечели с 2:1 срещу Казахстан във втората си контролна среща от азиатското турне, като това беше и първи мач между националните футболни формации на двете страни.

Георги Илиев и Иван Иванов се разписаха в рамките на три минути в началото на второто полувреме за водения от Любослав Пенев отбор.

Преди 4 дни България победи с 2:0 Япония.

Нашите владееха повече топката и създадоха головите моменти преди почивката, като в 16-ата минута дори вкараха и гол, но съдиите от Азербайджан го отмениха заради засада. Пробилият по дясното крило Йордан Минев се оказа зад защитата преди да центрира успоредно на голлинията.

След това на два пъти Валери Божинов опита далечни удари, а особено в 20-ата минута топката мина доста близо до страничната греда. Владимир Гаджев също стреля веднъж, но неточно.

Българската селекция нанесе своя удар в рамките на три минути, като най-напред Георги Илиев със страхотен удар от фаул изпрати топката в сглобката и откри резултата. Само три минути по-късно Иван Иванов удвои аванса на нашите, след като засече с  глава центриране от ъглов удар.

След 65-ата минута домакините се активизираха и стигнаха до четири поредни възможности за гол. Най-напред Коробкин и Нурдаулетов разиграха заучено положение за изпълнение на фаул, но топката се спря в стената. В следващите две минути а първо Шомко тресна горната греда над Пламен Илиев, а само минута след това Гридин стреля в долния ъгъл. Българският вратар обаче прояви котешки рефлекс и спаси. Минути по-късно Нурдаулетов можеше да вкара след центриране от корнер, но топката излезе край гредата.

В минутите, когато мачът се доиграваше, домакините върнаха едно попадение след грешка на българската защита. Резервата Дмитрий Шомко вкара в мрежата на Пламен Илиев и оформи крайния резултат 1:2.

След мача селекционерът Любослав Пенев заяви, че е доволен от играта на неговите момчета: Аз очаквах труден мач с националния отбор на Казахстан. Така се получи, играта беше много сложна и за двата отбора. Искам да поздравя всички играчи, те показаха много добра игра.

Ние се подготвихме добре за този мач. Аз съм доволен от представянето на нашия отбор, от работата на играчите. Те се раздадоха на 100 процента в този мач и съумяха да изпълнят тактическите указания. Що се отнася до ключовите моменти, аз мисля, че те бяха през първото полувреме.

Ние не използвахме своите моменти през първото полувреме. По време на почивката аз поговорих с играчите и ги помолих да пресират по-активно и да атакуват. Още веднъж искам да отбележа, че днес ние играхме добре. За съжаление към края допуснахме гол.

Състав на България: Пламен Илиев, Йордан Минев, Александър Александров, Иван Иванов, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Валери Божинов (55- Илиян Мицански), Станислав Манолев (71- Спас Делев), Ивелин Попов, Светослав Дяков, Георги Илиев (75- Христо Златински).