"Аякс" взе Суперкупата на Холандия след драма

"Аякс" обърна "Алкмаар" от 0:2 до 3:2 и взе Суперкупата

"Аякс" Амстердам спечели Суперкупата на Холандия, след като успя да обърна в продълженията "АЗ" Алкмаар. Редовното време завърши 2:2, като "Аякс" изоставаше с 0:2 по-малко от 25 минути преди края. С попадение на Сим де Йонг в 103-та минута обаче шампионите триумфираха с 3:2.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки че опции и за двата отбора не липсваха. В 51-та минута "АЗ" Алкмаар откри резултата след атака на двамата си исландски нападатели Йохан Берг Гудмундсон и Аарон Йохансон, като първият откри резултата. 16 минути по-късно и Йохансон се разписа и нещата изглеждаха
ясни до голяма степен.

Също скандинавци обаче върнаха "Аякс" в мача, като най-напред в 69-та минута Кристиан Ериксен отклони топката в мрежата след изпълнение на свободен удар. Исландецът Колбейн Сигторсон пък 6 минути по-късно прати срещата в продълженията. Ериксен, за който се говори, че може да бъде продаден в
чужбина до края на трансферния период, асистира за третото попадение, дело на Де Йонг в 103-ата минута.

Така "Аякс" прекъсна серията от три поредни поражения в мача за трофея, който носи името на техния най-прославен играч.