от 07.00 часа

"Лудогорец" отнесе и "Динамо" (Загреб) с 3:0 в Лига Европа

Футболистите на "Лудогорец" победиха "Динамо" (Загреб) с 3:0 във втората си среща в групите на Лига Европа

Пред около 8 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" шампионът "Лудогорец" победи с 3:0 шампиона на Хърватия през последните осем години "Динамо" (Загреб) в мач от втория кръг на 2-ра група на турнира Лига Европа по футбол. След успеха "Лудогорец" е начело в групата с пълен актив от 6 точки и без допуснат гол - голова разлика 5:0, а "Динамо" е на последното, четвърто място в групата след две загуби.

Домакините се възползваха още при първата възможност - в 12-ата минута Фабио Ешпиньо проби по десния фланг, финтира хърватски защитник и центрира в наказателното поле на гостите. Бразилецът Марселиньо надскочи защитник на зегребчани и с глава отклони топката към Жуниньо Кишада, който също с глава от няколко метра я изпрати в мрежата на Оливер Зеленика за 1:0. В 34-тата минута вратарят на гостите Оливер Зеленика допусна груба грешка - не успя да избие добре топката и я изпрати в краката на Върджил Мисиджан, който напредна и с точен удар от границата на наказателното поле и рикушет в левия стълб изпрати топката в мрежата на хърватския шампион - 2:0.

В 50-ата минута алжирският национал на "Динамо" Ел Арби Хилал Судани излезе сам срещу Владислав Стоянов и стреля, но вратарят на "Лудогорец" спаси блестящо. В 61-вата минута след груба грешка в защитата на гостите между алжиреца Судани и Йозо Шимунович и рикушет топката попадна в Светослав Дяков, който стреля от малък ъгъл и направи резултата класически - 3:0.

До края на мача българските футболисти доминираха на терена и без особени усилия парираха опитите на гостите поне за почетен гол.

Състави:
"Лудогорец": Владислав Стоянов, Шоко, Александър Барт, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо (Христо Златински - 62), Върджил Мисиджан (Дани Абало - 88), Жуниньо Кишада (Роман Безяк - 70).
"Динамо" (Загреб): Оливер Зеленика, Иво Пинто, Йосип Шимунич, Йозо Шимунович, Йосип Пиварич, Ариан Адеми, Бакари Саре (Дуйе Чоп - 39), Марсело Брозович (Звонко Памич - 80), Самир (Ален Халилович - 69), Жуниор Фернандес, Ел Арби Хилал Судани.

От звуковите файлове чуйте и мненията след мача на ст.тр на Лудогорец Стойчо Стоев и Светослав Дяков