Волейболистите ни с трета победа на Световното за младежи в Бразилия

Снимка: Sportal

Националният ни отбор по волейбол за младежи до 23 години записа трета победа на Световното първенство в Бразилия. Този път българите се наложиха с 3:0 гейма, в отделните части 30:28, 21:18, 21:12 точки, над Тунис и оглавиха класирането в първа група. Родните национали са с пълен актив от девет точки след третите мачове и водят срещу домакините на надпреварата с два загубени сета по-малко.

Българите започнаха колебливо срещу аутсайдерите от Тунис, но успяха да спечелят първия гейм след серия от допълнителни разигравания, приключили при 30:28 точки. След това обаче волейболистите ни се мобилизираха и успяха да стигнат с лекота до победата, за която Яни Желязков отбеляза впечатляващите 20 точки от атака. Нашите завършиха мача и с осем успешни блокади, а Добромир Димитров заби единствените три аса в полето на Тунис.

В другите срещи от групата Бразилия не срещна проблеми, побеждавайки Египет с 3:0 гейма, а Аржентина надигра Доминиканската република с 3:0.