"Ботев" изпусна да бие "Славия" насред София

"Ботев" изпусна да бие Славия за втори път в рамките на една състезателна година, като контролата между двата тима, играна днес на изкуственото игрище край стадиона в квартал "Овча купел" завърши 1:1. През октомври врачани биха "белите" с 1:0 и бяха на път да повторят този резултат, но не им стигнаха 2 минути. Проверката първоначално беше обявена като част от турнир, в който трябваше да се включи и "Банско", но в последния момент вторидивиозният отбор не пътува до София. Така "Ботев" и "Славия" изиграха само една контрола, в която двамата наставници Велислав Вуцов и Антони Здравков използваха около 30 футболиста.

Преди почивката двата отбора играха доста открито, като опасностите пред двете врати се редуваха една след друга. В 4-та минута стражът на гостите Здравко Чавдаров спаси удар от упор на Радослав Димитров, а в 8-та минута Живко Желев парира опасен изстрел на Андрей Атанасов към мрежата на домакините.

В 23-та минута реферът Георги Игнатов отмени гол на Славия, тъй като преди отбелязването на попадението голмайсторът Галин Иванов беше извършил нарушение в атака. Малко по-късно арбитърът трябваше да успокоява халфа на гостите Васил Велев, който скочи да протестира, след като две атаки на врачани бяха спрени с измислени засади от тъч-реферката Деница Крумова. До почивката ще се запомни и едно комично отиграване на Тодор Янчев пред вратата на "Ботев" и две опасни контраатаки на врачани, в които Андрей Атанасов и Борислав Борисов пропуснаха да открият резултата.

През второто полувреме врачани доминираха и логично откриха резултата. Това се случи в 56-та минута, когато след тяхна атака топката попадна у преотстъпения от "Славия" халф Иван Коконов, който откри резултата. 2 минути преди края обаче реферът Георги Игнатов даде пресилен фаул за "белите". След изпълнението му Галин Иванов оформи равенството от 1:1. Секунди преди края "Ботев" можеше да изтръгне успеха, но защитниците в бели екипи отбиха няколко удара от самата голлиния и спасиха равния резултат.

СЛАВИЯ: Петков, Филипов, Златков, Желев, Д.Атанасов, Янчев, Сандански, Г.Иванов, Василев, Мацуй, Попара /като резерви влязоха още: Петров, Р.Димитров, Генев, Бертин, М.Иванов, Даков, Георгиев, Киров, Акиоши, П.Димитров/.

БОТЕВ: Чавдаров, Куанг, Ас.Георгиев, Найденов, Жайро, Велев, Коконов, Валериев, А.Атанасов, Илиев, Борисов /като резерви влязоха още: Митов, Н.Маринов, Маркети, Христов, Димитров, Тонев, К.Иванов, Л.Петров/

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Коконов /56/, 1:1 Иванов /88/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Атанасов /Ботев/.
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Георги Игнатов /София/
По публикацията работи: Жоро Александров