Монтана загуби от ЦСКА с 0:1

Монтана загуби с 0:1 при гостуването си на ЦСКА в последната си контролна среща от предсезонната подготовка. Голът за "армейците" вкара Серж Нюанджи в 48-та.

Футболистите на двата тима си направиха добра тренировка пред празните трибуни на стадион "Българска армия". А причината за това е продължаващия ремонт на спортното съоръжение. Новото попълнение в състава на ЦСКА Игнасио Варела направи добро впечатление. Бившият футболист на Ботев /Враца/ показа, че не случайно е бил привлечен при червените. Старши треньорът на Монтана Атанас Джамбазки започна с вратаря Христо Иванов. В защита бяха Мартин Дечев, Мартин Ковачев, Николай Михов и Антон Личков. В халфовата линия действаха Йордан Тодоров, Димитър Илиев /к/, Тони Костадинов, Фарес Брахими. Дани Младенов и Владимир Златинов водеха атаката на Монтана.

До почивката монтанци имаха малко положения, може да се отбележат един, два удара на Златинов. В 48-та минута ЦСКА откри резултата. След центриране отляво на Варела, Камбуров намери непокрития в наказателното поле Серж Нюанджи, който с удар по земята намери мрежата на вратата на Монтана, пазена от Веселин Цветковски. Голът стана след неразбирателство в защитата на монтанци. Секунди преди това Цветковски изби коварен удар на Спас Делев.

Куп смени направиха двамата треньори до края. Монтана на два пъти бе близо до гола. Вратарят Черни обаче спаси ударите на Венци Иванов и Боян Гайтанов. През втората част за Монтана влязоха: Цветковски, Сечков, Лахчев, В. Иванов, Чепилов, И. Илиев, Чепилов, Шоколаров, Станев, Гайтанов.
По публикацията работи: Любо Андреев