"Монтана" завърши на четвърто място редовния сезон на волейболната Суперлига при мъжете

Волейболистите на Монтана завършиха с победа редовния сезон на Суперлигата при мъжете. В зала "Огоста" момчетата на треньора Северин Димитров победиха с 3:2 гейма Пирин Балканстрой /Разлог/. Срещата премина през обрат и на малко Пирин можеше да си тръгне, като победител.

Домакините от Монтана започнаха уверено и без проблеми взеха първите две части с 25:18 и 25:15 точки. И когато публиката в зала "Огоста" реши, че мачът ще завърши с чиста победа, Пирин показа характер. Монтанци поведоха с 4 точки в третата част, но последва отпускане от което се възползва противникът. Липсата на концентрация и доста грешки в атака позволиха на Пирин да спечели след 29:27 точки. В четвъртата част гостите от Разлог използваха набраната инерция и я затвориха с 25:19 точки. Така се стигна до тайбрек. Волейболистите на Монтана се върнаха в мач и спечелиха гейма с 15:11. За домакините капитанът Камен Каменов завърши с 19 точки. За Пирин топ-реализатор стана Йордан Желязков с 22 точки.

Монтана завърши на четвърто място в крайното класиране с 31 точки. Левски Волей остана трети на точка повече. Това е най-доброто класиране на Монтана в историята на клуба. Така монтанци ще стартират срещу Нефтохимик 2010 /Бургас/ на четвъртфиналните плейофи. Мачовете започват след изиграването на купата на България от 11 до 13 март в Габрово.

Монтана – Пирин 3:2 /25:18, 25:15, 27:29, 19:25, 15:11/

Монтана: Генов 15, Чавдаров 14, Каменов 19, Б. Георгиев 1, Михов 6, Цанков 14, Г. Георгиев-либеро /Костадинов 3, Агонцев 1, Горбатков/
Пирин: Желязков 21, Филипов 8, Димитров 3, Катранджиев 19, Ненков 6, Попов 15, Каракашев-либеро /Чалъков 3, Кордев 1, Стоянов/