Състезателят на "Слава" Монтана Стефан Григоров със злато от Международен турнир

Борецът на Слава /Монтана/ Стефан Григоров спечели златен медал на Международния турнир във Варна "Петко Сираков – Иван Илиев". Над 220 борци от 16 държави взеха участие при юношите и девойките. На тепиха се доказаха състезатели от Австрия, България, Египет, Италия, Киргизстан, Македония, Молдова, Румъния, Русия, САЩ, Словакия, Турция, Унгария, Франция, Хърватска, Швейцария.

Стефан Григоров се бори в третия ден на турнира в Двореца на спорта. Спортист №1 на Монтана за последните две години, участва в категория до 55 кг. 18-годишният Григоров записа победи над представителите на Хърватска, Сърбия и Турция. На финала Стефан Григоров победи с 2:0 сърбина Микола Маркович. През целия турнир Григоров игра със счупено ухо, но това не му попречи да се изкачи на най-високото място на почетната стълбичка. Миналата година Стефан Григоров зае трето място на турнира "Петко Сираков – Иван Илиев", а сега стана шампион.

По публикацията работи: Любо Андреев