"Ботев" победи "Академик" с 2:0

"Ботев" сгъна "Академик" /Свищов/ с 2:0 в третата си контрола от началото на подготовката преди новото първенство на "Б" футболна група. Около 750 запалянковци дойдоха на градския стадион във Враца на неофициалния дебют на новия наставник Ясен Петров. Домакините преминаха лесно над противника, като нападателите на врачани изпуснаха двойно повече положения от попаденията, които реализираха в мача.

"АКадемик" Свищов

Още в 8-та мин. юношеският национал Пламен Илиев беше близо до откриване на резултата, но шутът му премина над вратата, пазена от Руслан Йончев. Атаката започна от Георги Какалов, който преди почивката тормозеше основно отбраната на "студентите" от Свищов.

В 30-та мин. Илиев отблизо с воле откри резултата след акция, започната от Какалов и продължена от Радослав Цонев. До почивката и Цонев излезе на стрелкова позиция в 33-та мин., но не овладя топката и тя беше парирана от Йончев.

Старши треньорът Ясен Петров и изп. директор Вальо Станчев бяха видимо доволни от контролата

Веднага след почивката домакините можеха да удвоят преднината си, но Александър Киров реши да показва финтове, вместо да бутне кълбото в мрежата след пробив на Юлиян Ненов в 48-та мин. Киров поправи грешката си в 57-та мин., когато отново финтира вратаря на гостите и бутна топката зад гърба му за 2:0. От тук до края се понрави играта на 18-годишния Ненов, който направи на мармалад защитниците от Свищов, пробивайки откъдето и да тръгне към вратата им. Липсата на шанс поплречи на младока да се разпише сред голмайсторите. Най-близо до това той беше в 81-та мин., когато върза на фльонга двама защитници, но ударът му мина на сантиметри край вратата. В 86-та мин. пък негов пробив завърши с топовен шут, избит в корнер. За целия мач гостите направиха 2-3 атаки, като бяха най-близо до гол в 73-та мин., когано Бънов би над вратата на резервния в този мач вратар Веселин Цветковски.

БОТЕВ - АКАДЕМИК 2:0