от 15.00 часа

Монтана се изкачи на второто място в НБЛ жени

Снимка: Любо Андреев

Монтана 2003 победи с 62:56 точки у дома Хасково 2012 в мач от 16-ия кръг на Националната лига при жените. Успехът бе първи за Новата 2014 година за момичетата на треньора Николай Боруков.

Монтанчанки направиха силен старт с 11:0 точки. Гостенките не успяха да се включат в играта до края на първата четвърт. Момичетата на треньорката Елена Станкова обаче направиха много силна втора четвърт. След като отбелязаха 13:0 поведоха с 25:23 точки. Монтанчанки се върнаха в мача и на почивката водеха с 31:27 точки. До нов обрат Хасково не успя да стигне.

Много силни минути за Монтана след подновяването на играта направи Олена Самбурска, която вкара много важна тройка и домакинките дръпнаха с 13 точки. Заради натрупани 4 лични нарушения Николай Боруков остави на резервната скамейка Милена Томова. Ралица Василева оправда доверието и си свърши работата. Минута и 16 секунди преди края Хасково сведе аванса на Монтана до 6 точки, но времето не стигна за повече. За Монтана с 24 точки завърши Олена Самбурска, а 12 добави Биляна Павичевич. За Хасково най-резултатна бе Уолтия Рол с 25, а Корина Адамс отбеляза 14.

В следващият кръг на 30 януари монтанки гостуват на лидера Левски. Срещата е от 17 часа.