Бразилките с нова 3-геймова победа на световното, дадоха само 8 точки на Канада във втората част

Шейла забива през блокадата на Лав
Снимка: fivb.org

Отборът на Бразилия записа третата си поредна победа с 3:0 гейма на световното първенство по волейбол в Италия, след като в "Палатриест" надигра състава на Канада. Фаворитките за титлата се разправиха със своя съперник за около час, като във втория гейм канадките успяха да направят само 8 точки срещу Шейла Кастро и компания. Другите два гейма бразилките взеха също с разлика на 14 и на 18 точки.

За разлика от мача срещу Камерун, Зе Роберто пусна в игра титулярната си шестица, която набързо премина през тима от Северна Америка. Бразилките буквално прескачаха на моменти блокадата на Канада и това бе решаващо за крайния успех, а освен това и не допуснаха топката да пада в полето им след отлична защита.

В другите два мача от нашата втора група в Триест от 18 часа е двубоят между Сърбия и Камерун, а от 21 часа България ще играе срещу Турция.