от 07.00 часа

Александър Батинков със сребро от Световната купа във Варна

Александър Батинков спечели сребърен медал във финала висилка от първата съвместна Световна купа по спортна гимнастика и акробатика в историята на гимнастическите състезания.

Националът ни изигра перфектно съчетанието си, с което заслужи отличието с оценка от 14.500 точки. Шампион с 14.867 точки стана  Николас Кордоба (Аржентина). Тройката допълва бринатецът Джейм Хол с резултат 14.300 точки. Фаворитът от квалификациите Ашли Уотсън (Великобритания) направи груба грешка и остана 7-ми с 13.733 точки.Снимка

Състезанието беше трудно защото беше пред българска публика, макар и подкрепяща. Вече го почувствах. Доволен съм много. Радвам се, че първия медал от такъв тип световна купа спечелих именно в България, коментира веднага след финала Батинков.

Във финала на смесена успоредка Валентина Рашкова се нареди на 6-то място с оценка от 12.367 точки. Златото отиде  при Я Ми Хан (Северна Корея)– 13.767 точки. Французойката Йона Дуфорнет, която влезе с най-висок сбор във финала остана втора – 13.700, а трета е възпитаничката на българина Золатан Йорданов – Джулия Щейнгрубер (Швейцария)– 12.867 точки.

Във финала на греда, след като допусна груби грешки изпълнението на Ралица Милева беше оценено от съдиите с 10.200 точки и осмо място в крайното подреждане. Първа с 14.200 е представителката на Венесуела Ти Ха Тах Пан.Снимка

В акробатиката при смесените двойки Елена Великова и Алекс Жеков заеха 4-то място. Злато за американците Раян Уард и Кели Бойтън.