от 09.00 часа

Волейболистите ни с втора загуба от Сърбия

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа втора загуба в контролните си мачове срещу Сърбия. Воденият от Пламен Константинов състав отстъпи с 0:3 гейма, в отделните части 21:25, 23:25, 16:25 точки при гостуването си в зала "Пионир" в Белград.

Най-резултатен за българите беше нападателят Тодор Скримов с 10 точки, а центърът Николай Николов добави още 7 точки. Марко Изович реализира 15 точки в полза на домакините, които спечелиха първата проверка между двата отбора с 3:1 гейма.

България и Сърбия се подготвят преди квалификационния турнир за олимпийските игри в Рио де Жанейро. Надпреварата ще се състои в Берлин (Германия) от 5-и до 10-и януари. "Трикольорите" са в група с европейския шампион Франция, олимпийския първенец Русия и Финландия.