от 07.00 часа

"Марица" започна с победа контролите си в Турция

Женският волейболен отбор на "Марица" (Пловдив) спечели първата си контролна среща по време на зимния лагер в Турция. Шампионките на България победиха с 3:1 (27:25, 18:25, 25:20, 25:19) състава на "Серамиксан Спор" (Тургутлу), в който играе българската националка Десислава Николова.

Старши треньорът Иван Петков пусна всички налични 14 състезателки в игра, като в стартовия състав нямаше изненади. В два от геймовете като титулярка започна Силвия Андреева, а като разпределител в четвъртата част игра младата Мирела Шахпазова.

Въпреки силната игра на съперниковата блокада атаката на българския тим постигна по-висок процент на успеваемост от съперника. Основно оръжие на пловдивчанки беше и сервисът, който им донесе осем аса, три от които дело на Андреева.

Топреализатор на мача стана Таня Събкова, която допринесе общо 17 точки за успеха. Радосвета Тенева добави 11.