"Левски" разгроми "Свиленград" като гост в първата си контрола за годината

"Свиленград"-"Левски"

Футболният "Левски" нямаше никакви проблеми с аматьорския "Свиленград" и го победи като гост с 6:0 в първата си контрола за 2016-а година. Още до почивката резултатът беше 5:0, а за успеха по два пъти се разписаха Мигел Бедоя и младокът Божидар Краев. Джереми де Нойер също вкара, а накрая талантът Илия Димитров оформи крайното 6:0.

Още до 10-ата минута сините водеха с 2:0 с голове на Божидар Краев, който откри в 6-ата, а в 10-ата на празна врата оползотвори прострелно подаване на новото попълнение Франсис Нар. Само след още четири минути Джереми де Нойер от 12-13 метра стреля към вратата на "Свиленград", но топката се отби в гредата и се върна към Бедоя, който изпревари защитник и вкара за 3:0. В 17-ата минута Бедоя беше изведен сам срещу вратаря от Краев и покачи на 4:0. В 40-ата минута дойде ред и на Де Нойер да се разпише, като той вкара с удар извън наказателното поле, завършвайки комбинация на Нар и Георги Костадинов.

Второто полувреме започна с два поредни пропуска на Илия Димитров, като при втория случай Мики Орачев проби от ляво и му центрира, но Димитров от 5 метра стреля във вратаря. Между двата си пропуска Димитров все пак беше и точен, за да оформи 6:0 в 58-ата минута и ново отрично подаване на Мики Орачев. В последните 25-30 минути старши треньорът на "сините" Стойчо Стоев пусна още млади таланти от школата, като се появиха вратарят Николай Кръстев, крилото Алекс Боримиров и нападателят Петър Иванов, набор 1999 от базата на "Раковски". Тогава се появи и последното ново синьо попълнение - румънският бранител Сърджан Лукин, който зае мястото на Максимилиан Карнер.

Състав на "Левски": Александър Любенов, Сашо Ем. Александров, Александър Др. Александров, Максимилиан Карнер, Веселин Минев, Джереми де Нойер, Георги Костадинов, Мигел Бедоя, Франсис Нар, Божидар Краев, Санти Нгом (второ полувреме от 46-а минута: Роман Прохазка, Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Георги Янев, Атанас Кабов, Илия Димитров; след 60-а минута: Николай Кръстев, Петър Иванов, Сърджан Лукин, Алекс Боримиров).