"Локомотив" Пловдив с първа победа в контролите

"Локомотив" Пловдив победи румънския "Яш" с 1:0 в контрола
Снимка: sportal.bg

Отборът на "Локомотив" Пловдив постигна първа победа в контролите през зимната подготовка, след като се наложи с 1:0 над 7-ия в румънското първенство отбор на "ЧСМС" от Яш. Двубоят се игра на един от терените на хотел "Мардан Палас". Гола за "смърфовете" отбеляза Веселин Марчев в 33-та минута. Мансур открадна една топка в половината на румънците и навлезе в наказателното поле. Последва пас по земя към Марчев, който овладя и с левия крак от 12 метра технично прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Граховац - 1:0.

Малко преди това румънският тим пропусна чисто положение, след като Крету със задна ножица прати топката около точката за изпълнение на дузпа, откъдето Голубович шутира силно, но над напречната греда. През второто полувреме "Локомотив" изпусна няколко добри ситуации да направи победата си по-убедителна. С пропуски се отличиха Мартин Камбуров, Емил Гъргоров, Велковски и Александър Тунчев.