"Атланта" с четвърта поредна победа в НБА

Мета Уърлд Пийс

„Атланта“ постигна четвърта поредна победа след 103:76 точки над „Шарлот“ и зае петото място в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Така в първия кръг на плейофите „Атланта“ ще срещне „Вашингтон“.

Само преди седмица класирането на тима за плейофите бе под въпрос, но силна серия в решителните мачове върнаха „Атланта“ на правия път.

Дуайт Хауърд бе най-полезен за успеха срещу „Шарлот“ с 19 точки и 12 борби.

„Оклахома“ победи „Минесота“ със 100:98 точки в друга среща от предпоследния ден на редовния сезон в НБА.

Виктор Оладипо вкара 20 точки, включително решителен кош 6,3 секунди преди сирената и добави 9 борби и 6 асистенции за успеха на „Оклахома“.

Оладипо пое лидерските функции в тима в отсъствието на Ръсел Уестбрук, който за първи път този сезон получи почивка.

„Лос Анджелис Лейкърс“ записа пета поредна победа след успех над „Ню Орлиънс“ със 108:96. Двубоят бе последен пред публиката на „Лейкърс“ за ветерана Мета Уърлд Пийс и той го отбеляза подобаващо, като бе най-резултатен за своя тим с 18 точки.

37-годишният Пийс има 840 мача за 17 сезона в НБА и по време на мача с „Ню Орлиънс“ публиката в "Стейпъл Сентър" на няколко пъти скандираше името му.