Джокович на четвъртфинал в Мадрид

Новак Джокович

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 6,4 милиона евро. Сърбинът спечели в два сета срещу испанския ветеран Фелисиано Лопес с 6:4, 7:5.
Джокович взимаше своите подавания и проби по веднъж сервиса на съперника в двата сета, което бе достатъчно за крайната победа. Срещата се игра под покрива на корт "Маноло Сантана" заради дъжда в испанската столица.

На четвъртфиналите световният номер 2 ще срещне шестия в схемата японец Кей Нишикори, който надигра друг представител на Испания Давид Ферер с 6:4, 6:3. Ферер се надяваше да постигне юбилейната победа номер 700 в кариерата си в този мач, но Нишикори не му позволи да го направи пред родна публика.

Белгиецът Давид Гофен също е на четвъртфинал след победа над петия поставен Милош Раонич (Канада) с 6:4, 6:2.