от 21.00 часа

"Ювентус" и "Наполи" започнаха сезона с победи

Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон "Ювентус" стартира защитата на титлата си в Италия с класическа домакинска победа над "Каляри" с 3:0 в среща от първия кръг на Серия „А”. Дебют в италианския елит с екипа на "бианконерите" направи привлеченият от "Байерн" бразилски национал Дъглас Коста, заменил в 74-ата минута колумбиеца Хуан Куадрадо.

Марио Манджукич (12) даде ранен аванс на шампионите след асистенция на Лихтщайнер. В 39-ата минута Диего Фариас от гостите пропусна дузпа, а резултатът 1:0 се запази до последните секунди на първата част, когато Пауло Дибала (45+1) удвои преднината на „бианконерите” след пас  на Пянич.

След почивката футболистите на Масимилиано Алегри продължиха да бъдат пълни господари на терена и аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (66) направи разликата класическа след асистенция на Алекс Сандро. До края на мача „старата госпожа” намали оборотите и не вкара други попадения в противниковата врата.

"Наполи" победи с 3:1 при визитата си на "Верона". Гостите от Неапол можеха да спечелят и по-убедително, но се задоволиха с по-скромен успех. Те поведоха след автогол на Самуел Супрайен в 32-ата минута. След това пък Аркадиуш Милик (39) удвои аванса им.

След почивката Фаузи Гулам (62) направи разликата класическа, а почетното попадение за домакините реализира ветеранът Джампаоло Пацини (83-дузпа). Заради нарушението за дузпата пък албанецът Елсейд Хисай бе изгонен и гостите завършиха мача в намален състав.