"Славия" с първа победа в Турция

Милчо Ангелов
Снимка: livesport.bg

Отборът на "Славия" постигна първа победа в контролните си мачове по време на лагера в Анталия. "Белите" спечелиха с 1:0 срещу "Нефтчи" Баку, който се намира на пето място в шампионата на Азербайджан.
Преди почивката Милчо Ангелов и Тони Иванов от добри позиции в наказателното поле не успяха да се разпишат в полза на "Славия". Игралият отново като десен защитник Славчо Шоколаров неочаквано получи червен картон от главния съдия.
Вратарят на "белите" Антонис Стериакис получи контузия в глезена след сблъсък с противников футболист и беше заменен принудително от опитния Георги Петков.
Голът на победата падна в 62-рата минута и беше реализиран от Милчо Ангелов. Това е дебют за него като титуляр за "Славия", а попадението му е първо с екипа на столичани.
След почивката старши треньорът Златомир Загорчич пусна в игра всички налични футболисти, а в проверката не взе участие новото попълнение Цветелин Чунчуков.
Следващата контрола на "Славия" в Анталия е в неделя. Съперник на "белите" ще бъде съставът на "Халадаш" (Унгария).