Деймиън Лилард вкара 50 точки за 29 минути

Деймиън Лилард (вдясно) вкара 50 точки за 29 минути срещу „Сакраменто“

Гардът на „Портланд“ Деймиън Лилард вкара 50 точки в рамките на едва 29 минути за победата на "пионерите" със 118:100 над „Сакраменто“ като гост, в мач от Националната баскетболна асоциация.

Лилард реализира 8 пъти от тройката, като направи и 6 асистенции, за да помогне на тима си да вземе непреодолим аванс от 23 точки в началото на последната четвърт.

Морис Харкълс вкара още 15 точки за гостите, докато за домакините от „Сакраменто“, които бяха равностойни на съперника си само през първото полувреме, с 19 точки завърши центърът Уили Коули-Щайн.

Кайл Корвър отбеляза 30 точки за пръв път от 10 години насам, а „Кливланд“ се наложи като гост над „Атланта“ със 123:107.

Въпреки невъзможността да използват което и да било от четирите си нови попълнения, гостите успяха да решат мача в третата четвърт, която спечелиха с 36:26.

ЛеБрон Джеймс също направи много силен мач за „Кливланд“ с 22 точки, 12 борби и 19 асистенции.